2018 WORLD CUP YAMAÇ PARAŞÜT MESAFE YARIŞMALARI 08-15 EYLÜL 2018 TARİHLERİ ARASINDA AKSARAY HASAN DAĞINDA

Aksaray 30 Ülkeden 200 Civarında Yamaçparaşüt Pilotunun Katılacağı Büyük Bir Organizasyona Ev Sahipliği Yapacak. Aksaray Haberleri...

05 Eylül 2018 - 11:34

Dünya Hava Sporları Federasyonu ve Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI)’nin resmi sayfasında da yer alan ikinci kategori onaylı kupa müsabakaları, birinci kategori yarışmalar olan ve sadece milli sporcuların ve milli takımların katılabildiği Dünya ve Avrupa Yamaç paraşüt Mesafe Şampiyonalarından sonra en prestijli yamaç paraşüt yarışmaları olarak biliniyor. Uluslararasına Açık Dünya Kupası karşılaşmalarına sporcular ferdi ve takım halinde katılabiliyorlar.

         Karşılaşmaların FAI resmi sayfasında yer alması ve ikinci kategori yarışma olarak onaylanmış olması, sporculara ayrıca ferdi uluslararası puan kazandırdığı için bu yarışmalar Dünyanın en iyi yamaçparaşüt pilotlarının yarıştığı yarışmalar oluyor.

FAI’nin Türkiye’deki tek resmi Uluslararası Hava Sporları Organizasyonu yapmaya yetkili kurumu olan Türk Hava Kurumu’nun koordinesinde, Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi desteğinde gerçekleşecek yarışma,  Türkiye’nin Milli Hava Sporları Kontrol Yetkilisi (NAC) olan Türk Hava Kurumu kontrol ve gözetiminde THK Yamaçparaşüt Öğretmen Pilot Lisansına sahip Yamaçparaşüt Pilotu Abdullah KAHRAMAN tarafından organize ediliyor. 

         08 Eylül 2018 Cumartesi günü HasandağıKarbeyaz Otel bölgesindeki 2.000 metre yüksekliğinde bulunan kalkış alanından verilecek startla başlayacak yarışmalara aralarında Türkiye’nin yanısıra Fransa, Hollanda, Avusturya, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, İspanya, Portekiz, Finlandiya, Belarus, Çin, Japonya, Rusya, Almanya, Belçika, Norveç, İran, Polonya, Slovakya Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Güney Afrika ve Amerika gibi farklı 30 ülkeden yaklaşık 200 yarışmacının katılması bekleniyor.

         Türk Hava Kurumunun koordinesi ve ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 2020 Dünya Hava Oyunlarına hazırlanan Türkiye için,  Aksaray’da yapılacak olan bu yarışma aynı zamanda önümüzdeki yıllarda yapılacak Dünya Hava Oyunları test yarışmaları için de önemli bir hazırlık olacak.   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..