AKSARAY'DA ÇİFTÇİNİN ÜRÜNÜ BORSADA DEĞER KAZANIYOR

Aksaray Ticaret Borsası Lisanslı depolarına ürün alımına başladı. Çifçiler ürettikleri arpa, buğday, mısır, çavdar, nohut gibi hububat ürünlerini ATB lisanslı depo tesislerinde depolayabiliyor, isterse satışını gerçekleştirebiliyor.

18 Haziran 2019 - 11:58

Ürünlerini ATB lisanslı depolarına getiren çiftçiler; %2 stopaj, %2 SGK prim kesintisi muafiyeti, ton başına 25 lira nakliye desteği, araç başına 25 lira analiz ve depo kira ücreti desteğinden yararlanabiliyor. Ayrıca tüm bunlara ilaveten Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden ürün bedelinin %75’ine kadar sıfır faizli, 9 ay vadeli kredi kullanma imkânına sahip olabiliyorlar.

Ayrıca Aksaray Ticaret Borsası hem ülke ekonomisine katkı sağlamak, Aksaray’daki üreticilere daha kaliteli hizmet verebilmek adına Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) ile alım sözleşmesi imzalamıştır. Aksaray da Merkez Aratol Mahallesinde ve Eşmekaya Kasabasında E-90 Karayolu üzerinde bulunan Lisanslı depolarımıza TMO tarafından alımlar gerçekleştirilmektedir.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi.

Devletimizin sağlamış olduğu bu imkânlardan faydalanmak isteyen gerçek kişi veya tüzel kişiler borsamıza gelerek gerekli işlemleri yaptırabilirler. Biz istiyoruz ki bütün üreticilerimiz kazansın. Ürettikleri ürünler borsamızla değerlensin diyor saygılar sunuyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..