AKSARAY’DA İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI 2019

İstiklal Marşı’nı kabulünün 98. Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Aksaray Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

13 Mart 2019 - 09:04

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Şehit Ali Er Anadolu Lisesi Okul Müdürü Erdal Aksu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından okul öğrencilerinin hazırladıkları İstiklal Marşı Belgeseli, Milli Mücadele ve İstiklal Marşı kabulü konulu tiyatro gösterisi ile devam etti.

Programda daha sonra Aksaray Valisi Ali Mantı ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışması, ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen güzel şiir yazma yarışması, lise öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye ve ödüllerini takdim etti.

İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmasında 1. Olan Milli Egemenlik İlkokul öğrencisi Nuray Yılmaz İstiklal Marşı’nı büyük bir gurur ve heyecanla okurken törene katılanlar tarafından ayakta alkışlandı

Programa Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Fuat Anık, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal,  Kurum Müdürleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..