AKSARAY’DA PARAGLİDİNG WORLD CUP YAMAÇ PARAŞÜTÜ DÜNYA KUPASI BAŞLADI

Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu programı içerisinde yer alan Paragliding World Cup Yamaç Paraşütü Dünya Kupası, Aksaray Valiliği koordinasyonunda, Aksaray Belediyesi, Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF), Türk Hava Kurumu (THK) işbirliğinde Hasandağı’nda düzenleniyor.

09 Eylül 2018 - 08:53

Paragliding World Cup Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası için Aksaray’a 30 ülkeden 130 yamaç paraşütü pilotu geldi. Şampiyonanın açılış seramonisi Aksaray Valiliği önü 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen törenle yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından düzenlenen şampiyona ilgili sinevizyon sunumu gerçekleştirildi. Buradaki törene Aksaray Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, İyi Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, 26. Dönem AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, siyasi parti temsilcileri sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Aksaray’a gelen pilotlar katıldı.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez törende yaptığı konuşmasında Aksaray’ın tarihi zenginliği kadar birçok doğal güzelliklerede sahip olduğunu söyledi. Düzenlenen dünya şampiyonasının Aksaray’da yapılıyor olmasının Aksaray’ın Hasandağının hava sporları için önemli bir merkez olduğunu gösterdiğini vurgulayan Vali Pekmez; “2004 yıllından itibaren Aksaray da başlayan yamaç paraşütü yarışmaları bu yıl dünya şampiyonası olarak daha kapsamlı daha profesyonel hale geldi. 30 ülkeden 200’e yakın sporcuyu Aksaray da ülkemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu yarışma için birçok kişi ve kurum önemli katkılarda bulundu. Bunun için Aksaray ve ülkemiz adına teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan bütün sporculara başarılar diliyorum.” dedi.

Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Ramazan Kaşlı, Ayhan Erel ve 26. Dönem Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti ile Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut törende yaptıkları konuşmalarında düzenlenen yarışmanın önemine dikkat çekerek Aksaray’ın uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapmasından dolayı duydukları memnuniyet belirttiler.

Milletvekilleri şampiyonanın kentin tanıtımına da önemli katkı sağlayacağını ifade ederek Aksaraylıları yarışmaları izlemeye davet ettiler.

Şampiyona organizasyon sorumlusu ve Hava sporları Aksaray İl Temsilcisi Abdullah Kahraman ise yaptığı konuşmasında düzenlenen şampiyonanın Aksaray’da gerçekleştirilmesi için 2014 yılında yamaç paraşütü festivali, 2015 yılında Türkiye Kupası, 2016 yılında Dünya Kupası öne elemesi yarışmalarını yaptıklarını söyledi. Kahraman 8-15 Eylül tarihleri arasında Aksaray’ın ev sahipliğinde Dünya Şampiyonası yarışmasını gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

Tören konuşmaların ardından sona ererken 8-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmayı izlemek isteyen Aksaraylıların Hasandağı’na Aksaray Belediyesi tarafından servis araçları ile götürüleceği hatırlatılarak vatandaşlar bu önemli spor etkinliğine davet edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..