AKSARAY'DA YÜZÜNCÜ YIL COŞKUSU YAŞANDI

Mustafa Kemal Atatürk´ün ulusal kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun´a çıkışının 100. yıl dönümü olan 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Aksaray´da coşkuyla kutlandı.

20 Mayıs 2019 - 12:48

Aksaray´da Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından kutlamalar,Atatürk Spor Salonu´nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

Vali Ali Mantı, burada yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik içinde yaşadıkları sürece hiçbir gücün Türk milletini dize getiremeyeceğini ifade etti.
Programda öğrenciler şiirler okuyarak,çeşitli spor dallarında gösteri yaptı.Aksaray Üniversitesi mehter ekibinin verdiği konser ilgiyle izlendi.

Gençlik Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan konuşmasında,"Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan 19 Mayıs büyük bir milletin zulme karşı boyun eğmediğini tüm dünyaya ispat ettiği ve İstiklal mücadelesinin ilk kıvılcımının atıldığı gündür dedi.Alkan, ülkemizin en büyük zenginliği olan siz gençlerin birlik ve beraberlik duyguları içinde, biz emanete sahip çıkacağız ve geleceğe yön veren en büyük değerimiz olacağınıza olan inancımız tamdır. Başta Cumhur Başkanlığımızın liderliğinde Başkanlığımız ve Gençlik ve Spor İl Müdürülüğü olarak Gençlik çalışmalarıyla, spor hizmetleriyle, yurt hizmetleriyle kaliteli ve siz gençlerin gelişimlerini destekleyecek bütün alanlarda çalışmalara soluksuz devam etmekteyiz. Ayrıca Gençlik çalışmalarımız sizlerin sosyal, kültürel, sanatsal, bilim ve teknoloji alanlarında gelişiminizi sağlayacak birbirinden kaliteli eğitimlerle çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Müzik kulübü faaliyetleri, güzel sanatlar kulübü faaliyetleri ve bunların yanında kodlama, robot yapımı, yazılımı, İHA ve Radyo kontrollü Uçak, mesleki Teknik gelişiminize katkı sağlayacak Türkiye´nin ilk İnovasyon temalı Gençlik Merkezi olarak başarılarına başarı katacak siz gençlerimizi beklemektedir. Spor alanında hemen hemen bütün branşlarda uluslararası gerekse de ulusal alanda büyük başarılara imza atan sporcularımız ülkemizin ve ilimizin  gurur kaynakları olmuştur dedi."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..