AKSARAY EMNİYETİNDEN OKUL ÇEVRESİ VE GİRİŞ ÇIKIŞLARINDA SIKI TAKİP

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” kapsamında ilimizde DRONE ile uygulama yapıldı.

10 Ekim 2018 - 09:48 - Güncelleme: 10 Ekim 2018 - 16:11

Çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenli, huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim geçirebilmeleri için17.09.2018 tarihinde başlayan 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde, okullar ve çevresinde Güvenli Eğitim-Güvenli Okul Projesi Kapsamında ilimizde birçok çalışma yapılmıştır ve çalışmalar eğitim-öğretim dönemi boyunca devam edecektir. Çocuklarımızın evlerinden daha çok zaman geçirdikleri eğitim yuvalarının güvenli hale gelmesi için ilimizde toplam 31 okulda sabit olarak“Okul Kolluk Görevlisi”, 127 okulda okullarını sürekli olarak ziyaret eden, idarecilerle iletişim içinde olan, sorun ve taleplere ilişkin koordineyi sağlayan 113 Güvenli “Eğitim Koordinasyon Görevlisi”ile34 okulda okul giriş-çıkışlarını sağlamak için ekip görevlendirilmiştir.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” kapsamında ilimizde DRONE ile yapılan uygulamada; 

783 şahsın GBT sorgusu yapılmış, firari olarak aranan iki şahıs yakalanarak gerekli adli işlemler yapılmıştır. 

Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak suçundan bir şahsa adli işlem yapılmıştır.

175 okul servis aracı denetlenmiş, fazla öğrenci taşıyan, araçla ve tescilsiz motorlarla okulların çevresinde tehlikeli araç kullandıkları tespit edilen sürücülere gerekli cezai işlem uygulanmıştır.

Çocuklarımız ve gençlerimizin suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, güvenli bir ortamda eğitim-öğretim hayatını sürdürmelerini sağlamak için uygulamalarve denetimler kararlılıkla devam edecektir.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKSARAY İHH'DAN ÜMMET BİLİNCİ KONFERANSI
AKSARAY İHH'DAN ÜMMET BİLİNCİ KONFERANSI
ŞEHRİ SÜLEHA YENİ BİR KÜLLİYE KAZANIYOR
ŞEHRİ SÜLEHA YENİ BİR KÜLLİYE KAZANIYOR