AKSARAY İŞKUR VE ATSO İŞ BİRLİKTELİĞİNDE 100 KİŞİLİK GİRİŞİMCİLİK KURSU

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve İŞKUR işbirliğinde gerçekleştirilecek olan “Girişimcilik Kursları” için protokol imzalandı. Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Aksaray Ticaret Sanayi Odası iş birlikteliğinde gerçekleşen uygulamalı girişimcilik eğitimleri devam ediyor.

11 Eylül 2018 - 14:43

Genç Girişimciler tarafından yoğun ilgi gören uygulamalı girişimcilik eğitimleri girişimcilerden gelen talep üzerine ihtiyaç doğrultusunda 100 kişilik girişimcilik kursu açılıyor. Müracaatlar bizzat girişimciler tarafından İŞKUR'da gerçekleşiyor.

SON MÜRACAAT TARİHİ: 14 EYLÜL 2018

Son müracaat tarihi 14 Eylül 2018 olup müracaat edeceklerin bizzat İŞKUR'a müracaatı ve e- devlet şifresi ile KOSGEB üzerinden işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor.

Aksaray il ve ilçelerinde uygulamalı girişimcilik eğitimi alan ve kendi işyerlerini açan girişimcilerin başarılı performansları genç girişimci adayları açısından girişimcilik kurslarının tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ ve Aksaray Ticaret Sanayi Odası Başkanı Cüneyt GÖKTAŞ tarafından 100 kişilik uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu Protokolü imzalandı. İŞKUR il müdürü Mahmut AKKUŞ konuşmasında bilhassa Ticaret Sanayi Odası ve KOSGEB iş birlikteliği içerisinde düzenlemiş Olduğumuz bu kurslarımıza dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan kendi işinin patronu olmak isteyen gençlerimiz kadınlarımız ve engelli vatandaşlarımıza öncelik verme arzusundayız.

2018 YILINDA YÜZ ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU

Geçtiğimiz aylarda düzenlemiş olduğumuz girişimcilik kurslarında 100 engelli ve eski hükümlü vatandaşımız iş projelerini bizlere teslim ederek 2018 yılında yeni girişimciler olarak kendi işlerinin patronu oldular. Değişik mesleklerden kendi işlerini kurarak İŞKUR tarafından sağlanan 50 bin TL 'ye kadar hibe desteğinden yararlandılar.

GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI İLE 50.000 İLE 150 BİN TL ARASINDA GİRİŞİMCİYE DESTEK

Ayrıca Aksaray ilimizi yeni girişimciler ile buluşturmak istiyoruz. İŞKUR hibe destekleri nin yanı sıra girişimcilik sertifikasına sahip girişimci adaylarımız kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 50.000 TL hibe ve 100.000 TL’lik geri ödemeli kredi desteğinden yararlanma hakkına da sahip olacaklar.

25’ er kişilik gruplar halinde, günde 8 saat olmak üzere toplam 4 gün süreceğini, 18 yaşını doldurmuş herkesin katılabileceğini, eğitim giderlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağını ve kursa katılanlara (emekliler, çalışanlar vb. hariç) günlük 20 TL cep harçlığı ödeneceğini, genel sağlık sigortası kapsamında primlerinin yatırılacağını söyledi.

 

GİRİŞİMCİLİĞİN PÜF NOKTALARI BU EĞİTİMDE

Eğitimde girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimci kavramı ve tecrübe paylaşımı, işletme kavramı, işletme fonksiyonları, türleri, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklar, iş planı, kavramı ve öğeleri, iş modeli, iş planına yönelik atölye çalışmaları yer alacak.

 

 

GİRİŞİMCİLİK KURSLARI 20 EYLÜL ‘DE BAŞLAYACAK

Müracaatlar 06 - 14 Eylül 2018 tarihleri arasında Aksaray İŞKUR ‘a ve e-devlet şifresi ile KOSGEB e yapılacak, Eğitimler 4 grup halinde 20 - 23 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak, ilk 3 grubun eğitimi Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası eğitim salonlarında, 4. Grubun eğitimi ise Aksaray İŞKUR eğitim salonunda yapılacaktır.

Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen Ticaret Sanayi Odasına, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne, KOSGEB'e teşekkür ederiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..