AKSARAY ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ DOKTOR KADROSUNU GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi kadrosunda olan ve Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan akademik doktor kadrosuna yeni atamalar yapıldı.

05 Eylül 2018 - 16:15

Son atama ile birlikte Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi olup, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan akademik kadrodaki doktor sayısı da, 4’ü profesör, 2’si doçent, 28’i de doktor öğretim görevlisi olmak üzere 34’e yükseldi. 
Son olarak atanan Cildiye Uzmanı Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu ile Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Deniz Çankaya hastanede ki görevlerine ve hasta kabulüne başladılar.

Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu kimdir?
Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve
Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye (Dermatoloji) uzmanı Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu, 
1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aynı hastanede uzmanlık eğitimi alan Prof. Dr. Çalıkoğlu, 2000-2001 yıllarında Cenevre Kantonu Üniversitesi Hastanesinde Klinik ve Araştırma, (fellow-ship, Dermatoloji AD) çalıştı. 
20 yıldır çeşitli özel hastanelerde çalışan 
Prof. Dr. Çalıkoğlu, son olarak Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yapmaktaydı.

Doç. Dr. Deniz Çankaya kimdir? 
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (ing) bitirdi. Uzmanlığını Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı. Erişkin ve yaşlı hasta grubunun kalça ve diz eklemi rahatsızlıklarıyla ilgilendi. 2015 yılında Chicago Rush Üniversitesi Tıp Merkezi, artroplastı bölümünde bulundu. 35 ulusal ve uluslararası yayını bulunmakta olan Doç. Dr. Çankaya, Erişkin hasta grubunun kalça ve diz eklemi rahatsızlıkları konusunda uzmanlaştı.

Aksaray haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..