Reklamı Kapat
|||||

AKSARAY VALİSİ ALİ MANTI'NIN '10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ' MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80’inci yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

08 Kasım 2018 - 13:32

Atatürk, Türk insanının yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan ve her dönemde önemini koruyan büyük bir liderdir.

           Engin ileri görüşlülüğü, barış yanlısı tutumu, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut, Atatürk’ü dünyanın en itibarlı liderlerinden biri yapmıştır.

          “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Atatürk'ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle ”muasır medeniyet seviyesinin üzerine”' çıkarmakla mümkün olacaktır.

           Büyük Önder’in bize emanet ettiği bu cennet vatanın ve Cumhuriyet’in, ilelebet var olması için göstereceğimiz çaba, O’nu iyi anladığımızın en güzel ifadesi olacaktır.

           Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum

 

              Ali MANTI

                  VALİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEYAZAY DERNEĞİ İÇ ANADOLU BÖLGE BAŞKANLIĞINA DOÇ.DR. MUSTAFA KAYIHAN ERBAŞ ATANDI
BEYAZAY DERNEĞİ İÇ ANADOLU BÖLGE BAŞKANLIĞINA DOÇ.DR. MUSTAFA...
GENÇLER! ZAMAN MUS’AB OLMA ZAMANI.. ZAMAN YESRİBLERİ MEDİNE ETME ZAMANI..
GENÇLER! ZAMAN MUS’AB OLMA ZAMANI.. ZAMAN YESRİBLERİ MEDİNE...