AKSARAY VE TÜRKİYENİN ORTAK KARA YIL DÖNÜMÜ 27 MAYIS!!!

Türkiye için gayri dini, gayri ahlaki, gayri yasal kalkışmaların tekerrür etmemesi tam sivil, milli ve yerli anayasada! ,Aksaray’ınki ise 2 ilçelik esaretinin ana sebebi olan 15 sene önce Ak Parti tarafından sözü verilen Aksaray-Ulukışla tren hattının yapımı ile can damarımız E.90 karayolunun cazibesini sürdürecek tedbirlerin zamanında alınmasında!!!

27 Mayıs 2019 - 07:34

Bugün Kanlı 27 Mayıs 1960 darbesinin 59.,Aksarayın  2.ilçelik esaretine çarptırılmasını sağlayan 2197 sayılı kanunun resmi gazetede yayınlanarak 56 yıl sürecek olan 2.İlçelik esaretine çarptırılmasının 86. Ortak Kap Kara Yıl dönümü.

*Türkiye için  gayri dini, gayri ahlaki, gayri yasal kalkışmaların tekerrür etmemesi tam sivil, milli ve yerli anayasada! ,Aksaray’ınki ise 2 ilçelik esaretinin ana sebebi olan 15 sene önce  Ak Parti tarafından sözü verilen Aksaray-Ulukışla tren hattının yapımı ile can damarımız E.90 karayolunun cazibesini sürdürecek tedbirlerin zamanında alınmasında!!!

   Her birisiyle ülkemizin yarım asrının çalınması, biz bu olumsuzluklarla geri giderken, bu olumsuzlukları yaşamayanların ise bu kadar ileri gitmeleriyle her yönden bizim sahip olduğumuz zenginliklere sahip olamayan ülkeler bizi her yönüyle kat be kat solladılar.

  Ülkemiz ve ilimizle ilgili hak edilmeyen olumsuzlukların bir daha yaşanmamasını isteyen vatandaşlarımız” Ülkemizin çalınan geçmişini olabildiğince kısa zamanda telafi edilebilmesi için şimdiye kadar yapılan  gayri dini, gayri ahlaki ve gayri yasal darbelerin gündemimizden tamamen çıkartılması sağlanmalı.

 Bunun için  ise bünyemize uygun milli ve yerli olan milletimizin milli egemenliğini tüm kurum ve kuruluşların egemenliğinin üstüne çıkartan ve hiçbir kurum ile kuruluşu bu egemenliğe ortak etmeyen 2011 Genel seçimlerinden önce tüm partiler tarafından sözü verilen fakat şimdiye kadar  bir türlü yerine getirilemeyen anayasa borcunun  en kısa zamanda ödenmesinin sağlanmasında!!!

 AKSARAY’IN İSTİKBALİNİNİSE 1. ÇARESİ 15 YIL ÖNCE SÖZÜ VERİLEN AKSARAY-ULUKIŞLA TREN HATTININ  İHALESİNİN ZAMAN GEÇİRİLMEDEN YAPILARAK HİZMETE AÇILMASINDA!!!

   Aksaray’ın istikbali ise hem 1845-1920,hemde 1933-89 yılları arasındaki hiç hak etmediği, asla ve asla da hak etmeyeceği toplam olarak 131 yıl süren ve adeta bizi yeryüzünden yokmuşuz gibi presleyen iki ilçelik esareti için tarihin yeniden tekerrür etmemesi sağlanmalıdır.

  Bunun için mutlaka ilki Mart 2004 Mahalli seçimleri öncesi ,sonuncusu 2 Haziran 2018 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen, Aksaray milletvekili Cengiz Aydoğdu tarafından ise 15 Ağustos 2018 de teyit edilmesi  olmak üzere şimdiye kadar ondan fazla en yetkili ağızlar tarafından verilen ,fakat şimdiye kadar  fiili manada hiçbir şey yapılmayan istikbalimizin 1. Olmazsa olmazı olan ilimizi Mersin üzerinden limanlara ve  Ham madde merkezlerine bağlayacak olan Aksaray-Ulukışla Tren hattımızın zaman geçirilmeden ihalesinin bitim tarihide belli olacak şekilde yapılmasının sağlanması .

   İhalenin ardından ise hak edişlerin zamanında müteahhide ödenmesinin ilimiz milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, Ayhan Erel ,Ramazan Kaşlı, ilimiz Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ak Parti il Başkanı Hüseyin Altınsoy ile muhalefet partileri ve Meslek Odalarıyla STK lar ve Medya mensupları tarafından herkesin elinden geleni  yeri ve zamanında yapması.

TARİHİN BİZİM İÇİN TEKERRÜR ETMEMESİNİN 2. ÇARESİ İSE CAN DAMARIMIZ  E 90 KARAYOLUNUN ANKARA-NİĞDE OTOBANINDAN EN AZ ŞEKİLDE ETKİLENMESİNİ SAĞLAYACAK TEDBİRLERDE!!!

 Aksaray için tarihin 1845-1920 ve 1933-89 arasındaki gibi tekerrür etmemesinin yegane çaresi ise 5 Şubat  2017 de dönemin UDH bakanı Ahmet Arslan tarafından da kabul edilen ve uygulanması makul olarak kabul edilen tedbirlerini can damarımız E. 90 için yerinde ve zamanında alınması olmak üzere istikbalimizi aydınlatacak yatırımların zamanında alınmasıdır.

15 YIL ÖNCE VERİLEN TREN SÖZÜNÜN VE E.90’IN OTOBANDAN EN AZ ŞEKİLDE ETKİLENMESİNİN TEDBİRLERİNİN ALINMASIYLA AKSARAYIDA!, SÖZLERİNİ TUTANLANLARIDA PAİDAR EDER!!!

  İlimiz milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, Ayhan Erel, Ramazan Kaşlı,5. Vekilimiz Selam Altınok, ilimiz Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ak Parti il Başkanı Hüseyin Altınsoy’la muhalefet partilerinin il ve ilçe teşkilatları.

     Meslek Odalarıyla STK’larla Medya mensupları tarafından hem Tren hattımızın ihalesinin en kısa zamanda bitim tarihide belli olacak şekilde yapılması, hem de E.90 Karayolunun Ankara-Niğde otobanından en az şekilde etkilenmesini sağlayacak tedbirlerin zamanında alınması konusunda gereken yapılmalı.

Bunlar yapılır ve yaptırılırsa hem Aksaray’ımız payidar olur hem de bunu sağlayanlar payidar olurlar.” Dediler.

(Haber araştırma, bilgi, belge ve fotoğraflar Ali Genç arşivi)

2019/05/2019-05-27-07-36-03.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..