AKSARAY LALE EĞİTİM KURUMLARI KAYIT VE BURSLULUK SÜRECİNİ BAŞLATTI

Lale Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Ali Öztürk ve Okul Müdürü Ahmed Pak, medya temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Oldukça verimli geçen görüşmede Kurucu Temsilcisi Ali Öztürk şunları söyledi: “Sözlerime vatanımız için mücadele eden kahraman askerlerimize minnetimi ifade ederek başlamak istiyorum. Allah onları esirgesin. Biz de burada bir vatan hizmeti yapmaya çalışıyoruz. Bizim cephemiz eğitim. Gücümüzü eğitimden alıyoruz. Aksaray eğitimle yükselecek. Eğitimle güzelleşecek. Tüm güzel değerler eğitimle var olur, eğitimle yükselir. Eğitim adına neler yapabileceğimizi düşündük, çalıştık ve yeni kayıt sürecimizi başlattık. 3 Mart’ta bursluluk sınavımız var. Herkesi bekleriz. Biz Aksaray’ın değerli evlatlarına, değerli bir ortamda değer katmak istiyoruz. Güzelliği çoğaltmak istiyoruz.”

TÜM BİLSEM ÖĞRENCİLERİNE BURS

Okul Müdürü Ahmed PAK ise: “Kahraman askerlerimizi şükran ile yad ediyorum ben de. Allah, ayaklarına taş değdirmesin. Dirliği sağlayıp sapasağlam dönsünler inşallah. Ali Öztürk Bey’in de ifade ettiği gibi bizim cephemiz eğitim. Eğitim boyutunda mükemmel işler yapmaya çalışıyoruz. Zira biz Aksaray’ın öz sermayesiyle ortaya koyduğu bir Aksaray kurumuyuz. Kırk yıla yakındır burada, bu arazide, Aksaray’ın evlatlarına eğitim hizmeti vermeye çalışıyoruz. Yerel gücün ülke çapındaki değeriyiz. Lale, bir Aksaray değeri. Dolayısıyla Aksaray’a, Aksaray’da Aksaray evlatlarıyla hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda 3 Mart’ta bursluluk sınavımızı yapacağız. İnanıyorum ki yine binlerce kişi katılacak bu sınava. Fakat bir farklılığı daha zikretmeliyim. Lale olarak bu yıl tüm BİLSEM öğrencilerine istisnasız olarak %20 burs sağlayacağız. BİLSEM ülkemizin bir değeri. Orada eğitim almaya çalışan değerli evlatlarımıza katkı sunmamız gerekir. Yine Aksaray’da ya da ülke çapında herhangi bir yarışmada derece alan tüm evlatlarımıza %10 burs sağlayacağız. Resim yarışması olur, şiir yarışması olur, spor yarışması olur… Fark etmez. Bir evladımız bir yarışmada derece elde etmişse ve bize bunu belgeliyorsa biz de ona destek olmaya hazırız. Biz bir eğitim kurumuysak eğitime dair her türlü güzelliğin içinde olmalıyız. Değerli olan her şeyin yanında olmalıyız. Aksaray’a değer katma iddiasındayız. O zaman değerli evlatlarımızı desteklemeye hazırız.”

ÖZEL OKULLAR BİZİM KARDEŞİMİZ, DOSTUMUZDUR

Şeklinde konuştu. Okul Müdürü Ahmed Pak, gelen bir soru üzerine şunları söyledi: “Aksaray’a ne kadar fazla özel okul açılırsa bu bizi o kadar çok memnun eder. Eğitim bu ülkenin geleceğidir. Eğitime yatırım yapan herkes bizim kardeşimiz, dostumuzdur. Tüm özel okullarımıza eğitim yolunda başarılar diliyorum.”

ÖNÜMÜZDEKİ YIL İÇİN KAYIT OLANA 2. DÖNEM ÜCRETSİZ

Kurucu Temsilcisi Ali Öztürk: “Bir müjde de ben vermek isterim. Bize önümüzdeki yıl için kayıt olan herkesi bu yılın ikinci döneminde ücretsiz okutmaya hazırız. Dileyen hemen gelebilir. Bir öğrenci 2018-2019’da bizdeyse biz onu bu dönem bedelsiz olarak önümüzdeki yıla taşırız. Maksadımız alıma sürecinin rahat atlatılmasını sağlamaktır.”

Şeklinde konuştu. Aksaray’ın en önemli özel okullarından olan Lale, önümüzdeki yıl için de iddialı olduğunu göstermiş oldu. Başarılar dileriz.