AKSARAY LALELİ KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ HAFIZLIĞINI TAMAMLADI

Aksaray İl Müftülüğü, Laleli Erkek Kuran Kursunda Hafızlığını tamamlayan 10 öğrenci için hafızlık icazet merasimi düzenledi...

Merkez Karamanoğlu Ulu Camiinde düzenlenen hafızlık icazet programı Laleli Erkek Kuran Kursu Öğreticisi Kurra Hafız Ramazan Özmen’ in Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda Hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler, Aşrı şerif okuyarak Ulu Cami cemaatine manevi bir atmosfer yaşattı. Sonrasında İl Müftüsü Cemalettin BAL, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, çeşitli kurum amirleri ve üzerinde emeği geçen Kuran Kursu öğreticileri tarafından hafız öğrencilere diploma ve hediye takdiminde bulunuldu.

Daha sonra İl Müftüsü Cemalettin Bal, yaptığı vaazda Kuran-ı Kerimi ezberlemenin ve hayatında uygulamanın önemine değindi. Anlamlı konuşmalarının sonrasında İl Müftüsü Cemalettin Bal, vatanımızın selameti, milletimizin, İslâm aleminin birlik beraberliği ve hafızlarımızın sağlık ve huzur içerisinde hizmet sunabilmesi için dua etti. Program sonunda İl Müftüsü Cemalettin Bal Hafızlık yapan öğrencileri tebrik ederek Kurana ve İslam’a hizmet verenlere teşekkür etti. Namaza müteakip Laleli Erkek Kuran Kursunda değerli katılımcılara yemek ikram edildi.

Düzenlenen Hafızlık İcazet Merasimine İl Müftüsü Cemalettin Bal ile Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Müftü Yardımcıları Yaşar Zengin, Ali Işık, Din Hizmetleri ve Din Eğitimi Şube Müdürü Hayrullah Ekiz,  Laleli Erkek Kuran Kursu öğreticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.