ATSO BAŞKANI KOÇAŞ "KADINLAR HAYATIMIZIN TEMEL TAŞIDIR"

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Kadınların, hayatın temel taşı olduğunun altını çizen ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu yazılı açıklamasında; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kadın haklarının kazanılması, iyileştirilmesi ve kadının toplumda daha çok ilerlemesi için önemli bir gündür. Bu amaçla atılan her adımın tüm ülke geneline yayılması için çaba göstermek, iş dünyası mensupları olarak bizlerin en öncelikli görevidir. Bu bakımdan, Dünya Kadınlar Günü bizim için ayrı bir önem taşımaktadır.  Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki bu başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadır.

Fedakârlığı, sevecenliği, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunan kadınları, hayatın her alanında etkin bir şekilde görmek bizleri sevindirmektedir. Bizler kadınları güçlendirmesini, kız çocuklarının eğitiminin desteklenmesini önemsiyoruz ve bunun için çabalıyoruz, çünkü geleceğimiz olan çocukları yetiştirecek olan kadınlardır. Bu yüzden bizler istiyoruz ki kadınlarımız eğitimli, donanımlı, farkında ve güçlü kadınlar olsunlar.  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına verdiği önemi “Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir” sözü kadınlarımıza vermemiz gereken önemi net şekilde ortaya koymaktadır. Bu anlamda kadınlarımıza olan değeri ve sevgiyi en üstte tutmayı dileyerek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum” Dedi.