ATSO VE ASÜ'DEN EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Üniversitesi arasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı.

ATSO Başkanı Ahmet Koçaş ve Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin tarafından imzalanan eğitimde iş birliği protokolü, mühendislik fakültesi öğrencileri ile iş dünyasını bir araya getirecek.

Aksaray Sanayisinin öncü kurulu olan Ticaret ve Sanayi Odası ile ilimizin en üst eğitim kurumu Aksaray Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında ilimiz iş dünyasının sanayici ve iş adamları ile Mühendislik Fakültesinde öğrenim gören mühendis adaylarını bir araya getirmek suretiyle mühendislik mesleğine ilişkin kariyer bilgilerinin artırılması ve öğrencilerin mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Aksaray iş dünyasının önemli ölçüde mühendislere ihtiyaç duyduğunu belirten ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “Üniversite, sanayi iş birliği kapsamında Aksaray Üniversitemiz ile yeniden eğitimde iş birliği kararı aldık. Bu kez farklı bir alanda iş birliğine gidiyor ve mühendislik fakültesinde öğretim gören öğrencilerimizi iş dünyamız ile buluşturuyor onları okulları bittiklerinde kalifiyeli olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bugün ülkemizin en önemli sorunlarının başında yetişmiş insan gücü gelmektedir. Bunun önüne eğitimleri hem teorik hem de uygulamalı hale getirir isek yetişmiş insan gücüne çok kısa sürede ulaşırız. Biz burada ilimiz iş dünyasının temsili olan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak uygulamalı alanda öğrencilerimize kolaylık sağlamak istiyoruz. Bu alanda öncelikle mühendislik fakültesi ile başladık ilerleyen dönemlerde bu bölümler ve alanlar artabilir ve sanayicilerimizi daha çok alanda öğrencilerimizle buluşturabiliriz. İş birliğimizin iş dünyamıza ve Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” Dedi.