BAŞKAN YAZGI AKSARAY'A EN GÜZEL HİZMETLERİ YAPMAK İÇİN ANKARA'DA TEMASLARINI SÜRDÜRÜYOR

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Ankara'da Siloların yerine yapılacak olan Selçuklu Park Projesi içinde yer alan "Kültür Han" projesi ile ilgili görüşmelerde bulundu.

Başkan Yazgı Ankara’daki temasları sırasında ilk olarak Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman 'ı ziyaret etti. Başkan Yazgı, Bakan Yardımcısı Yayman ile eski siloların yerine yapılacak  "Kültür Han" Projesiyle ilgili görüşmelerde bulundu.

Başkan Yazgı, ziyaret kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Serhat Akçan'ı da ziyaret ederek yine "Kültür Han" projesi ile ilgili görüşme yaptı.

Ankara temasları sırasında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünde önemli görüşmeler yaptığını ifade eden Başkan Yazgı açıklamasında şu görüşlere yer verdi 

“Siloların yerine yapılacak Selçuklu Park Projesi ile şehre nefes alacak yeni alanlar kazandıracaklarını belirten Başkan Yazgı  “Bilindiği üzere 3 senelik bir çalışmamız ve gayretimiz sonucu Toprak Mahsulleri Ofisinin yeri tamamen Aksaray Belediyemizin oldu. Tapularını aldık. Bu alan yaklaşık 20 bin metrekarelik bir alan. Burada Selçuklu park adını verdiğimiz, halkımızın nefes alabileceği, bambaşka bir park projesini yapacağız. Bu projemizde otopark, konferans salonu, “Kültür Han” adını verdiğimiz proje, kütüphane ve sosyal donatılar yer alacak. Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünde Bakan Yardımcımız Hüseyin Yayman ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Serhat Akçan'ı da ziyaret ederek  “Kültür Han” projemiz hakkında görüştük. Selçuklu Park projemiz içinde yer alan “Kültür Han” Aksaray’ımızda çok önemli bir ihtiyacı gidermiş olacak. Bu bizim seçim sürecinde vermiş olduğumuz bir sözdü Allaha Hamd olsun bu dönem içerisinde bunu da gerçekleştirmiş olacağız. Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”