ENDOSKOPİ ve KOLONOSKOPİ RANDEVU SÜRELERİ KISALDI

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Genel Cerrah sayısının artması ve Gastroenteroloji Uzmanın göreve başlaması ile birlikte, Endoskopi ve Kolonoskopi işlemleri için aylar sonrasına verilen randevu süreleri de kısaldı.

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Profesörü Doktor Namık Özkan, Kolonoskopi ve endoskopi işlemlerin kendisi ile birlikte, Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Mehmet Suat Yalçın ve Genel Cerrahlar Op. Dr. Mehmet Eren Yüksel, Op.Dr. Ahmet Arslanoğlu, Op. Dr. Necmi Karabece, Op. Dr. Mustafa Sami Bostan tarafından 2 ayrı oda da yapıldığını, geçmiş yıllarda, aylar sonrasına verilen randevuların, uzman hekim sayısının artması nedeniyle mümkün olan en kısa sürede yaptıklarını söyledi.

Prof.Dr. Özkan;  “Yemek borusu (Ösefagus), mide, ince ve kalın bağırsak (kolon) ile makat hastalıkları için hastaneye müracaat eden hastalarımıza, endoskopi ve kolonoskopi işlemleri yapıyoruz. Endoskopi işlemleri 5 dakika gibi bir sürede, Kolonoskopi işlemleri ise 15-20 dakika gibi bir sürede tamamlanıyor. Her işlem sonrasında biyopsi alıp, incelenmek üzere hastanemiz patoloji laboratuvarına gönderiyoruz. Bütün bu işlemleri hastaları uyutarak, anestezi altında yapıyoruz.” dedi.