"ENDÜLÜS'TEN GÜNÜMÜZE BAKIŞ" KONULU MAKALE YARIŞMASI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Endülüs'ten Günümüze Bakış' isimli makale yarışmasına, ASÜ'lü öğrencilerin ve akademisyenlerin de katılabileceklerini söyledi.

İlgili yarışmanın Süleyman Demirel Üniversitesi Endülüs Medeniyet Araştırmaları Merkezi tarafından organize edildiğini ve Türkiye genelindeki tüm devlet üniversitelerinin öğrenci ve akademisyenlerine açık olduğunu kaydeden Rektör Şahin, yarışmaya ilgi duyan ASÜ’lülerin katılımını önemsediklerini belirtti. Yarışmaya 1 Ocak 1977 ve sonrası doğumlular katılabiliyor. Yarışmaya katılacakların Öğrenci Belgesi veya Hizmet Belgesi ibraz etmesi gerekirken, gönderilen makalelerin daha önce hiçbir yarışmaya gönderilmemiş, ödül almamış, yayınlanmamış ve tamamen özgün olması gerekiyor. Başvuru için son gün 17 Nisan 2017 olarak belirlendi.

Yarışmada birinci Endülüs Gezisi, ikinci Bosna Gezisi, üçüncü ise İstanbul Medeniyet Gezisi ile ödüllendirilecek. Detaylı bilgilere ilgili üniversitenin web sitesinden ulaşılabiliyor.