HENTBOL MİLLİ TAKIMIMIZ AKSARAY'DA MUHTEŞEM BİR ATMOSFERDE YUNANİSTAN KARŞISINDA GALİP GELDİ

A Milli Erkek Hentbol Takımı, 2019 Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemelerinde konuk ettiği Yunanistan'ı 24-23 mağlup etti. Milli Takımımız Aksaraylıların coşkulu desteğiyle yine kazanarak önemli bir başarıya imza attı...

Hasandağı Spor Salonunda oynanan müsabakayı Vali Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın eşi Zelihan Akın, Adli Yargı Adalet komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül eşi Semiha Sarıgül, Emniyet Müdürü Ali Karabağ eşi Reyhan Karabağ, Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Eyüpoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Kadın Takımı’ndan Sorumlu As Başkan Hakan Gümüşsoy protokol üyeleri ile binlerce Aksaraylı büyük bir heyecanla izledi.

Seyirci desteği ile maça etkili başlayan Milli Takım oyuncuları ilk yarıyı 13-12 galip kapattı. İkinci yarıda Yunan Milli Takımının berabere götürdüğü müsabakayı son dakikalarda etkili olan Milli Takımımız elde ettiği 1 farkı koruyarak karşılaşmayı 24-23 önde kapatarak maçı kazandı.

Maç sonunda seyirciler, takım oyuncuları büyük sevinç yaşadı. Vali Aykut Pekmez Hollanda maçında olduğu gibi Yunanistan maçında da Aksaraylıların müthiş bir destek verdiğini belirterek galip gelen Milli Takım oyuncularımızı tebrik etti. 

 

Vali Pekmez; Hentbol Milli Takım oyuncularına bundan sonra düzenlenecek şampiyonlarda başarılar dileyerek Yunanistan galibiyetinden dolayı mutlu olduklarını belirtti.