İYİ PARTİ AKSARAY 1. İL KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

İYİ Parti Aksaray İl kongresi bugün Gerçekleştirildi ve Özhan Türemiş İYİ Parti Aksaray il başkanı seçildi...

Özhan Türemiş Kongrede yaptığı konuşmada;

Sayın Divan Başkanım,

Divan Kurulumuzun Sayın Üyeleri,

Sayın Kurucular Kurulumuzun Üyeleri,

Sayın Merkez ilçe ve İlçe Başkanlarım,

Sayın Belediye Meclisi Üyesi Arkadaşlarım,

Sayın İl ve İlçe Yöneticisi Arkadaşlarım,

Saygıdeğer Delegeler,

Muhterem İYİ Partili Hanımefendiler ve Beyefendiler, 

Değerli Konuklar,

Siyasi Partilerimizin ve Basınımızın değerli temsilcileri,

                            

Emniyetimizin güzide mensupları, 

 

Afrin de şehit olan Kahraman MEHMETÇİK’ lerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine sabırlar ihsan eder, baş sağlığı dilerim. Acılarını can-ı gönülden paylaşırım.

 

Ayrıca gazilerimize de acil şifalar dilerim.

 

Sözlerime başlamadan, sizleri saygıyla selamlıyorum.

 

*SEVGİLİ  GÖNÜLDAŞLARIM

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize vermiş olduğu, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarma görevini yüklenen, Cumhuriyet değerlerine gönül veren ve ATATÜRK ilkelerini sonuna kadar savunmaya kararlı cesur yürekli insanlar, İYİ Partililer, İlimizin 1. Olağan Kongresine hoş geldiniz şeref verdiniz.

Hepinizi en içten sevgilerle, Saygılarla selamlıyorum.

Kongremizin Ülkemize ve Aksaray’ımıza başarılı ve verimli geçmesini diliyorum.

**SEVGİLİ İYİ PARTİLİLER

İyi bir TÜRKİYE için yola çıkıyoruz. İyi insanları, insanlık tarihine armağan etmiş bir milletiz.

Hoca Ahmet Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Somuncu Baba bu milletin iyi insanları arasında yetişti.

Onlar insanlara iyiliği, iyi insan olmayı öğütlediler. İyiliğin peşinde koştular. İyi insanlar bu toprakları onurlandırdıktan sonra bu topraklardan o büyük Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti doğdu. Bu devletler büyüdü üç kıtaya hâkim oldu, o insanların torunlarıyla, Sarı Saltuklarla, gittiği yerlere sevgi kültürünü götürdü.

‘’ Yaratılanı severim, yaratandan ötürü’’ diyerek, bizler bu inançlı yola çıkıyoruz.

İYİ insanlar iyi bir Türkiye için bir araya gelecek ve ‘’TÜRKİYE İYİ OLACAK’’

Gençlerimize iş, Kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik,

Yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkanı, çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık,

Milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz. Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız.

Siyaset bana ne verecek değil, ben topluma ne vereceğim, demektir.

*** İYİ PARTİLİ OLMAK DEMEK:

TÜRK Milletine güveni esas almak, Açık, dürüst ve hesap verebilir olmak,

Çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset yapmak, Somut hedeflere sahip olmak ve odaklanmaktır.

Çözüm üretmek ve çalışkan olmak, Siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmaktır.

Milliyetçiliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak, farklılıklara saygılı olmak, Milli menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmaktır.

Değişime, cesaret edebilmek ve değiştirebilmek demektir.

****İYİ PARTİLİ OLMAK DEMEK:

Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini veüniter yapıyı korumaktır.

Çağdaş medeniyeti yakalamak, Sevgi ve Saygı dilini hakim kılmaktır.

Parlamenter sistemi yaşatmak, Denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmaktır.

Fırsat eşitliğini sağlamak, Mülkiyet hakkını korumak, İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamaktır.

Bağımsız tarafsız ve idari yargıya kavuşmak, yolsuzlukla etkin mücadele etmektir.

 Bu İYİ’LİK sever ruh, Türkiye’ye yeni bir ufuk,  Türk Milletine ise yeni bir umut kazandıracaktır.

Buna  yürekten  inanıyorum.

*****DEĞERLİ İYİ PARTİLİ GÖNÜLDAŞLARIM

Gün, farklılıklarımızı ayrışma nedeni olarak değil, bir zenginlik olarak görmemiz gereken gündür.

Gün, Kişisel zaaflarımızı Parti dışında tutarak, İyi’ye yaraşır bir vakar ve disiplin içerisinde, ülkemizi karanlık amaçlarına alet etmek isteyenlerle mücadele günüdür.

Gün,  Dostluk, Barış, Sevgi ve Dayanışma günüdür. Gün, İYİ Partiyi iktidara taşıyacak iyi yolda el ele, omuz omuza birlik olma, birliğimizi, dayanışmamızı güçlendirme günüdür.

Gün, Önce kendimizle, sonra bizim gibi, düşünmeyenlerle, tüm toplum katmanlarıyla, yanı halkımızla bir olarak, diri olarak yaşama günüdür.

Birbirimizi anlamaya, dinlemeye çalışarak, kimseyi aşağılamadan, kimseyi ötelemeden, yok saymadan insan ve emek odaklı bir hayatı paylaşma günüdür bu gün!

Sevgili İYİ gönüldaşlarım, ancak o zaman İYİ Parti, Siyaset sahnesinde gerçekten hakkettiği, onurlu yeri alabilecek, tüm Milletin özlediği, umutla beklediği siyasi iktidarın sahibi olacaktır. 

Önemli olan politikalarımızı, projelerimizi doğru ve anlaşılır şekilde ifade edebilmek, Milletimizle bütünleşerek, onların sorunlarını çözecek yegâne parti olduğumuz konusunda onlara güven verebilmektir. Gün, hep birlikte bir iktidar yürüyüşü başlatma günüdür.

Ben şimdi bu kürsüden geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları daha da önemlisi küçük hesapları bir kenara koyarak tüm iyi gönüldaşlarımı, birlikte hareket etmeye çağırıyorum.

Her gün daha da yoksullaşan, açlığa, yokluğa, işsizliğe mahkûm edilen halkımızın refah ve mutluluğu, çocuklarımızın aydınlık geleceği, barış içinde yaşaması bir TÜRKİYE özlemi, çağdaş, sosyal bir hukuk devleti gibi yönetilen, özgür, demokratik bir Türkiye umuduyla,

Sevgili İYİ gönüldaşlarım, İYİ Partimizi İktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum.

Çünkü yıllardır yıldık, İyi Parti’yi niye mi kurduk?

1.Vatan’a, Bayrağa, Millete ihanet edildiği için,

2. Vatan topraklarımızın artık satılmaması için,

3. ATATÜRK Düşmanlığına son vermek için,

4. Artık, Vatan evlatlarımızın Şehit olmaması, şehit haberleri almamak için,

5. Emeklilerimize yıllardır çalışıp, hak ettiklerini, karşılığını alamadığı için,

6. Okuyan, Gençlerimizin mezun olduklarında hak ettikleri yerlerde olmadıkları için, torpille gereksiz, işin ehli olmayan insanların günü kurtarıp, ay sonunda hak etmedikleri maaşları aldıkları için,

7. Çocuklarımızın namuslarına göz dikildiği için,

8. Kadınlarımızın özgürlüğünün ellerinden alınmaması için,

Sevgili İYİ gönüldaşlarım, 25 EKİM 2017 tarihinde muhteşem bir kalabalık ve sevgi seliyle ANKARA Nazım Hikmet Kongre Merkezinde İYİ Partimizi kuruluşuna hep birlikte tanıklık yaptık.

10 KASIM 2017 tarihinde Genel Merkezimizce, Aksaray Kurucu İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edildi. İl - Merkez İlçe ve ilçelerimizin, Yönetim Kurulularımızın teşekkülü kısa zaman diliminde tamamladık.

10 ARALIK 2017 tarihinde ise Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER hanımefendinin iştiraki, halkımızın ve teşkilatlarımızın katılımları ile görkemli bir törenle, Parti binamızın açılışını gerçekleştirdik.

Aksaray Merkez ilçemiz olmak üzere, Ortaköy, Eskil, Sultanhanı, Ağaçören, Gülağaç, Güzelyurt. ve Sarıyahşi ilçelerimiz de teşkilatlarımızı kurduk ve ilçe kongrelerimizi 10-11 ŞUBAT 2018 tarihlerinde tamamladık.

Aksaray’ımız da, 10 KASIM 2017 tarihi ile 3 MART 2018 tarihleri arasında, halkımızın partimize her geçen gün ilgi ve alakasının hızlı bir şekilde ilgisinin olduğunu, göreve geldikten sonra görmekteyiz, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla yapılan karşılıklı görüş alış verişi,  esnaflarımızın ziyaretinde dile getirdikleri sıkıntıları ve sorunları bizzat yerlerinde yüz yüze dinledik. Siyasi Partilerimizle ‘’İYİ’’ lik zinciri içindeki yapılan diyaloglarımızı sürdürdük.

Aksaray’ımızda Yerel seçimlerde, Merkez de, diğer ilçelerimiz ve kasabalarımızda hedefimiz Belediye Başkanlıklarını tamamını almaktır. Aksaray’ımızın,  Milletvekili sayısı önümüzdeki seçimlerde Yüksek Seçim Kurulunca 4 ( dört ) olarak belirlenmiş olup, Milletvekilliklerinin ise tamamını almaktır. Ben ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımla, birlikte yılmadan elimizden gelen tüm çaba ve gayretlerimizi gösterme azim ve kararlılığında olduğumuzu da huzurunuzda vurgulamak isterim.

Gönül Sevdası İYİ, Değerli Dostlar;

İnsanlar; yoksulluğa, açlığa ve susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye, aşağılanmaya asla müsaade ve müsamaha edemezler.Kendi zaferlerine yenilmeyen insan az bulunur derler, yenmeyi kazanmaya çevirmek zor iştir, zira yenmek güçle, kazanma akılla ilgilidir.

Sayın Genel Başkanım, İYİ Partimizin Lideri Meral AKŞENER hanımefendinin bir sözünü vurgulamak isterim :
"Size bir söz vermek istiyorum. Allah'ın izni ile Cumhurbaşkanlığı seçimini alacağız. İktidar olacağız. 
Size söz veriyorum, gerek olmadıkça konuşmayacağım. 
Kimseye bağırıp çağırıp, küfür etmeyeceğim.
İster 2018'de ister 2019'da yapılsın seçimler, Allah'ın izni ve sizlerin teveccühünüzle bizler iktidar olacağız ve Cumhurbaşkanı olacağım demiştir.
 

İYİ PARTİ TÜRKİYE Genelinde ve Yerelinde tüm yönetim katmanlarında söz sahibi olacak ve ülkenin 16 yıllık makûs talihine son verecek güç ve kudrete sahiptir.

Farklılıklarımızı değil, ortak yanlarımızı öne çıkaracağız. Farklılarımızı göreceğiz.

İYİ bir TÜRKİYE için varız. İYİ bir TÜRKİYE için buradayız. İYİ bir TÜRKİYE için yanınızdayız.

İYİ bir TÜRKİYE için yola çıkıyoruz. İYİ bir AKSARAY için hep birlikte çalışacağız.

‘’ TÜRKİYE İYİ OLACAK’’

Kongremizin, Ülkemize, Milletimize ve Aksaray’ımıza hayırlara vesile olmasını diliyor. Cenab-ı Allahtan,  hepinize en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yönetim kurulu şu şekilde oluştu

İl Başkanı Özhan Türemiş.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER1 ARZU DÖĞER       1 ERKAN ALAN   2 ATİLA MUHSİN GEMİCİ       2 ALPER ÖLMEZ   3 BELKIS BABACAN       3 HİLMİ YILMAZ   4 CUMA ALİ BOZDOĞAN       4 BAYRAM SERİN   5 CUMA KANDEMİR       5 RAMAZAN MUTLU   6 ÇELEBİ POLAT       6 AYDAN SARIKAYA   7 DOĞAN ERDEM TOPRAK       7 ŞEREF KAHRAMAN   8 ELİFE VARLI       8 EMRAH YILMAZ   9 FATMA PINAR İZGÜ       9 TUNAHAN MENKİ   10 FEHMİ KUYUCU       10 FERİDE CAVLAK   11 FULYA YAVUZTÜRK ÖZKARACA       11 CELAL AYDIN   12 HASAN HÜSEYİN ÇİFTÇİ       12 MEHMET ARISAMAN   13 HASAN UÇKUN       13 SİYAMİ BAKICI   14 HATİCE ÖZTÜRK       14 ESEN DOĞU   15 İHSAN GÖRKEM       15 GÜLAY ARIBAŞ   16 İLHAN ÇETİN       16 SÜLEYMAN TUĞRUL   17 KAŞİF GÖKHAN GÜVEN       17 MUSTAFA ÇAL   18 KİRAZ MUN       18 SALİHA EROĞLU   19 LAMİA KARA       19 SUZAN YILMAZ   20 MEHMET ÖZÇİFTÇİ       20 MUSTAFA TUĞRUL   21 MEHMET ULU       21 HİDAYET AKBULUT   22 MEHTAP KARAÜZÜM       22 EMEL ÇORAKÇI   23 MUAMMER DEMİR       23 AYNUR KESTEK   24 MUHTEREM GÜNGÖR       24 MİKAİL KOCADAĞ   25 MUSTAFA İÇLİ       25 MEHMET UYSAL   26 MUSTAFA KARAKUŞ       26 SAVAŞ ÖZTÜRK   27 MUSTAFA SALİH SARISOY       27 YAVUZ BATUR   28 NAİM HAMİT PEREK       28 İBRAHİM ÇOLAK   29 NAMIK NEBİ SEVİM       29 ENVER AKSÖZ   30 NESRİN HAKAN       30 GÜLSEREN ÇETİN   31 ÖMER FARUK AĞIR       31 MUSTAFA TERLEMEZ   32 POLAT AÇIKGÖZ       32 MÜBECCEL KILIBOZ   33 RAFET ÖZDEMİR       33 HÜLYA YILMAZ   34 RIZA KAPLAN       34 SİBEL ALTINOK   35 SAADETTİN ÖZER       35 TUBA ALTINIŞIK   36 SELİM ŞİŞMAN       36 TÜLİN GÜVEN   37 SERDAR BOYSAK       37 UĞUR DİNÇ   38 ŞABAN KOÇAŞ       38 YASEMİN BELGEMEN   39 ŞENGÜL GÜRLEK       39 ZÜLEYHA ÖZDEMİR   40 ŞEVKİ TERLEMEZ       40 İSKENDER BALKIŞ   41 YUSUF DOĞRUSÖZ       41 HATİCE ŞİŞMAN   42 ZEKİYE SELMA KILIÇ       42 YAŞAR DEMİRBİLEK             43 YILMAZ BAYSAL                    DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELER DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELER1 VAHİT DAĞ       1 SADETTİN KOYUNCU   2 EKREM ALTINKAYA       2 MEVLÜT ŞEN   3 ALİCAN AKSÖZ       3 MURAT KURT   4 CUMA KILIBOZ       4 OKTAY DÜZGÜN   5 NURETTİN ARIBAŞ       5 ELİF DİNÇ     6 MURAT HAKAN               7 RESUL BİNİCİ               8 RIDVAN KURT               9 AHMET REŞAT TUCUK                                ÜST KURUL ASİL ÜYELER ÜST KURUL YEDEK ÜYELER  ÖZHAN TÜREMİŞ         ŞABAN KOÇAŞ     ŞAVKİ KOÇAK         CUMA ALİ BOZDOĞAN     FEHMİ KUYUCU         MUSTAFA SALİH SARISOY   ÖMER FARUK AĞIR         MEHMET ULU     DAVUT MENKİ         İLHAN ÇETİN     ŞEVKİ TERLEMEZ         ATİLLA MUHSİN GEMİCİ