KUR'AN-I KERİM GÖNÜLLERE TAHT KURDU

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda dördüncü haftanın beşinci bölümünde Fatih Başkut günün birincisi oldu...

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda dördüncü haftanın beşinci günündeFatih Başkut, güzel tilavetiyle Haftanın Finali’ne gitmeye hak kazandı.

 

Hâkka Suresi’nin son 15 âyetiyle başladığı muhteşem tilavetini İhlâs Suresi ile tamamlayan Fatih Başkut, İstanbul Fatih Karanohut Camii İmam Hatibi olarak görev yapıyor. Osman Eğin hoca ve Halil Necipoğlu’ndan 100 tam puan, Dr. Mehmet Ali Sarı hocadan 98 puan alan Fatih Başkut, seyirciden 90 puan daha ekleyerek 388 puan ile günü birinci olarak tamamladı. Fatih Başkut, son Haftanın Finali’ne İstanbul Sultan Ahmet Camii İmam Hatibi Hasan Karahoca tarafından hazırlanacak.

 

Ankara Kocatepe Camii Müezzinlerinden Mustafa Biliz, A'raf Suresi’nin 40-43’üncü âyetlerini okudu. Jürinin 291 ve seyircinin 81 oyu ile toplamda 372 puan ile geceyi tamamladı.

 

Afyonkarahisar’da İmam hatip olarak görev yapan Muhammed Said Sezer, İnfitâr Suresi’nin ilk 19 âyetini okudu. Toplamda 368 puana ulaşan Muhammed Said Sezer, jüriden 280 ve seyirciden 88 puan aldı.

 

Ra'd Suresi’nin 8-13’üncü âyetlerini okuyan Yusuf Yılmaz, jüriden 281 ve seyirciden 83 puan aldı. Yusuf Yılmaz, toplamda 364 puan ile tamamlamış oldu

 

Kayseri’den katılan İlyas Koç, seyirciden gecenin en yüksek oyunu Ankebût Suresi’nin 41-45’inci âyetlerini okuyarak aldı. 364 puan ile geceyi tamamlayan İlyas Koç, jüriden 272 ve seyirciden 92 puan alarak gönüllere taht kurdu.