ŞEHİT PİYADE UZMAN ONBAŞI ŞAHİN KAYA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK/KCK-PYD/YPG-IŞİD'li teröristlere karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Nevşehirli Piyade Uzman Onbaşı Şahin Kaya'nın cenazesi, Gülşehir Asri mezarlığında toprağa verildi.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Şahin Kaya’nın cenazesi, sabah saatlerinde askeri uçakla Kapadokya Havalimanı’na oradan da Gülşehir ilçesindeki baba ocağına getirildi. İkindi namazına müteakip Merkez Kurşunlu Camii’nde tören düzenlendi.
Törene; Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Ebubekir Gizligider ve Murat Göktürk, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İlçe Kaymakamları, Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, Askeri ve mülki erkânın yanı sıra siyasi parti il başkanları, İlçe ve belde belediye başkanları, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, şehidin ailesi ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Şehit Piyade Uzman Onbaşı Şahin Kaya, Gülşehir Asri mezarlığında okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından yapılan duaların ardından toprağa verildi.
Vali Aktaş, şehide Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına da başsağlığı diledi.
Daha sonra Vali Aktaş tarafından şehidin ailesine Türk Bayrağı teslim edildi.