ŞEHİT POLİS MUHAMMET UZ ÇAĞLAK KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Ankara ili Kahramankazan İlçesi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği kadrosunda görevli iken; ...

Ankara ili Kahramankazan İlçesi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği kadrosunda görevli iken;  aralarında husumet bulunan iki grup arasında hedef gözetmeksizin ateş edilmesi sonucu şehit olan polis memuru Muhammet Uz Eskil İlçesi Güneşli Köyü Çağlak Yaylasında dualarla uğurlandı.

Şehit polis memuru Uz’un naaşıKahramankazan İlçe Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törenin ardından memleketi Aksaray’a gönderildi. Şehit Uz’un naaşıbabaevine getirilerek burada helallik alındı. 

Cuma namazına müteakip Güneşli KöyüÇağlak Yaylasında Şehit Uz için tören düzenlendi. Buradaki törene Aksaray Valisi Aykut Pekmez; Aksaray milletvekili Mustafa Serdengeçti, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Akıcı, Emniyet Genel Müdürlüğü İkmal Daire Başkanı Maksut Yüksek, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Belediye Başkanı Vekili Süleyman Canbulut, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Kaymakamlar ve belde belediye başkanları, il Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İl Genel Meclis Üyeleri, protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende Şehit Polis Memuru Muhammet Uz’un özgeçmişi okundu. İl Müftüsü Cemalettin Bal tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Şehit Polis Muhammet Uz tekbir ve dualarla Güneşli Köyü Çağlak yaylası mezarlığında toprağa verildi. Vali Aykut Pekmez Şehit Polis Muhammet Uz’un abisi Adem Uz’a Şehidin naaşının sarıldığı Türk Bayrağı takdim etti.  Vali Pekmez daha sonra şehidin  babası Mehmet Uz ile yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.