ŞEHİT POLİS SALİH AKSU SON YOLCULUĞUNA BİNLERCE KİŞİ TARAFINDAN UĞURLANDI

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, terör örgütü PKK üyelerine yönelik düzenlenen operasyonda şehit düşen polis memuru Salih Aksu toprağa verildi.

Ortaköy İlçe Devlet Hastanesi morgundan alınan 26 yaşındaki şehit Aksu'nun cenazesi, helallik alınmak üzere ilçeye bağlı Karşı Mahalle'deki babaevine getirildi.

 Şehidin yakınları, taziyeleri kabul etti. Şehidin annesi Elmas Aksu, dimdik ayakta durduğunu belirterek, "Çatlasın o düşmanlar. Gururluyum, söz veriyorum ağlamayacağım. Oğlum, vatan için kendisini feda etti. Çatlasın, kör olsun düşmanlar." dedi. Şehidin naaşı daha sonra törenin düzenleneceği Hükümet Meydanı'na getirildi.

Burada düzenlenen cenaze törenine Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, Ak Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz, Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti, İl jandarma ve Garnizon komutanı Albay Gazi Demir, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

Vali Aykut Pekmez şehit polis memurunun babası, kardeşleri ve amcaları ile görüşerek taziyelerini iletirken AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz de şehidin annesi Elmas ile eşi Hülya Aksu'ya sarılarak, teselli etti.

Öğle namazına müteakip İl Müftüsü Cemalettin Bal tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi tekbir ve dualar eşliğinde Yıldırımlar Köyü Mezarlığı'na defnedildi.

Şehidin defninin yapılmasının ardından tabutunun sarıldığı Türk Bayrağı Vali Aykut Pekmez tarafından şehidin babası Mustafa Aksu’ya takdim edildi.