ASÜ DE ELEKTRONİK ALTYAPI KÜTÜPHANE KULLANIMINI KOLAYLAŞTIRIYOR

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin en büyük kütüphanesinin hizmete girdiğini, gece geç saatlere kadar açık olan kütüphanenin, zaman içinde 24 saat açık şekilde hizmet vereceğini söyledi.

05 Kasım 2018 - 13:38

Kütüphaneyi ziyaret eden Rektör Şahin, hem ders çalışan öğrencilerle hasbihal etti, hem de çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. 11 bin metrekare büyüklüğe sahip kütüphanedeki kaynak çeşitliliğini arttırmaya dair çalışmaların devam ettiğine dikkat çeken Şahin, bunun için başlattıkları kampanyaya katılımın da giderek arttığını vurguladı. Kütüphanenin sadece Üniversitenin değil, aynı zamanda tüm şehrin hizmetinde olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, “En Büyük arzumuz kütüphanemizin 24 saat açık olmasıdır. Bunun için altyapı hazırlama çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda, gecenin geç saatlerine kadar dileyen öğrencimiz kütüphanenin ilgili salonlarını kullanabiliyor. İlerleyen süreçte 24 saat hizmet verebilen bir mekâna sahip olacağız” dedi. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı ve çalışanlarının da katıldığı ziyarette Rektör Şahin, ders çalışan ve kaynak arayan öğrencilerle sohbet etti, taleplerini dinledi. 

Kütüphane, öğrencilerin kolay kullanımına imkân sağlayan elektronik bir altyapıya sahip. “Katalog Tarama Sistemi” sayesinde kullanıcılar, aradıkları kitabın hangi bölümde, hangi rafta ve hangi sırada olduğunu rahatlıkla bulabiliyor.    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MÜSİAD DOST MECLİSİ’NİN KONUĞU AKSARAY BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER OLDU
MÜSİAD DOST MECLİSİ’NİN KONUĞU AKSARAY BELEDİYE BAŞKANI...
IHLARA VADİSİ BÖLGE İLLERİNE TANITILDI
IHLARA VADİSİ BÖLGE İLLERİNE TANITILDI