BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DİNÇER, PROJELERİNİ AÇIKLAMAYA BAŞLADI

Katıldığı bir programda Belediye Başkan adayı Evren Dinçer, kentsel dönüşüm, belediye binasının taşınması, sosyal projeler, atık tesislerin ve yeşil alanların artırılması, park alanlarının genişletilmesi gibi Aksaray’ın ufkunu açacak çok önemli projelerinden bir kısmını açıkladı.


BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DİNÇER, PROJELERİNİ AÇIKLAMAYA BAŞLADI

Türkiye’de istikrarı istemeyenlerin bu günlerde yine sahnede olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydoğdu, “Türkiye’de istiyorlar ki kendi içerisinde ağrısı, sızısı olsun dışarı ile ilgilenemesin. Türkiye iki ayağının üzerinde durmasın istiyorlar. Bu günlerde de buna benzer bir durum yaşıyoruz. Çok büyük sıkıntılar yaşadık. Malum 15 Temmuz’da doğrudan can evimize kast ettiler. Kim kast ettiyse şuanda kendilerini destekleyen, besleyen ülkelerle oturuyorlar.” dedi.

Tarıma dayalı sanayinin zorunlu olduğunu kaydeden Aydoğdu, “Tarıma dayalı sanayiyi programımıza alacağız. Şuanda Türkiye’nin gıpta ettiği bir OSB’miz var. Şimdi tıpkı onun gibi tarım ürünlerinin sanayi kanalı ile değerlendirileceği Tarım OSB’si için yer arıyoruz.Ayrıca küçük aile işletmeciliğini de yaşatmak zorundayız. Çünkü onlar olmazsa bizim istikbalimiz olmaz. Türkiye olarak toprağa bağlanmalıyız. Toprakla ilişkimiz azaldı ve unumuzu, şekerimizi ve diğer ürünlerimizi başka yerlerden temin ediyoruz. Kendi ihtiyacımızı tarımdan sağlamamız için bir seferberlik yapmak zorundayız. Çünkü topraktan üretilen her şey çok kıymetlidir. Vatan savunması gibidir. Bir ülke üretimini kendisi yapamıyor ve dışarı bağımlıysa her an sıkıntıya düşmek durumundadır. Küçük aile işletmelerini koruyacağız ancak dünya pazarlarına çıkmamız için büyük tarım işletmelerini de faaliyete geçirmemiz kaçınılmaz.” dedi.

Tarımda girdi fiyatlarının çiftçiler kadar kendilerinin de canını sıktığını aktaran Aydoğdu, “Bu konuda inşallah çiftçilerimize yönelik bir ferahlama çalışması yapacağız. Ancak mazotu dışardan alıyoruz fiyatını kontrol edemiyoruz, gübreyide aynı şekilde dışardan alıyoruz.Ne olursa olsun bizde devlet olarak çiftçimizi desteklemek zorundayız. Devlet zararda etse çiftçisini koruyacaktır.” diye konuştu.Milletvekili Aydoğdu konuşmasının sonunda, “Biz Evren Dinçer kardeşimizi Aksaray’a emanet ediyoruz. Biz kardeşimize güveniyoruz sizde güvenin. Bizde halkımıza güveniyoruz.”

Belediye Başkan adayı Evren Dinçer ise, “Seçim süresince ziyaret ettiğimiz esnafımıza, vatandaşımıza yapacağımız projelerden bahsediyoruz. Aksaray’ımızın ihtiyaçları neler, beklentileri neler onların araştırması içerisindeyiz. Bir yandan da ilimize neler yaparsak vatandaşımızın gönlünü hoş edebilirizin düşüncesi içerisindeyiz. Bir yandan da yapılan projelere ne eklersek daha güzel olur mücadelesini veriyoruz. Ev toplantılarında, mahalle, esnaf, STK ve şehrimizin ileri gelenlerine yönelik ziyaretlerimizde şehrimizle ilgili istişareler ediyoruz. Aksaray tarım konusunda Türkiye’de iyi bir yerde olduğunu tespit ettik. Ancak Belediye olarak çiftçimizin yanında daha fazla nasıl olabiliriz, daha fazla nasıl destek olabiliriz bunun istişaresini yapıyoruz. Bunuda sektör temsilcileri ile bir araya gelerek değerlendireceğiz.”

Yakın zamanda açıklayacağı projelerden bahseden Dinçer, “Projelerimizin içerisinde şehrimizin giriş çıkışlarını düzenleyeceğiz, kentsel dönüşüm, belediye binasının taşınması, sosyal projeler, çevreye ilişkin projeler, atık tesislerin ve yeşil alanların artırılması, park alanlarının genişletilmesi. Projelerimizle ilgili daha fazla detayı ileriki günlerde açıklayacağız.” dedi.