YEŞİL DOĞA DERNEĞİ KILIÇARSLAN TEPESİNDE DİKİLEN FİDANLARI ÇAPALATTI

Aksaray Vilayetinin 30 kuruluş yıl dönümü dolaysıyla KILIÇARSLAN TEPESİNE sonbaharda dikilen 30 bin fidan %99.5 oranında tuttuğu görüldü. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte susuzluğu için Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sulama deposunun bakım çalışmaları yaptığı dönemde Yeşil Doğa Derneği tarafından KILIÇARSLAN türbesi civarında protokol ile dikilen fidanların gelişmesi için çapalama ve bakım çalışmaları yapıldı.


YEŞİL DOĞA DERNEĞİ KILIÇARSLAN TEPESİNDE DİKİLEN FİDANLARI ÇAPALATTI

 

Aksaray Vilayetinin 30 kuruluş yıl dönümü dolaysıyla KILIÇARSLAN TEPESİNE sonbaharda dikilen 30 bin fidan %99.5 oranında tuttuğu görüldü. 

 Yaz aylarının gelmesiyle birlikte susuzluğu için Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sulama deposunun bakım çalışmaları yaptığı dönemde Yeşil Doğa Derneği tarafından  KILIÇARSLAN türbesi civarında protokol ile dikilen fidanların gelişmesi için çapalama ve bakım çalışmaları yapıldı. Yeşil Doğa Derneği Yönetim kurulunun aldığı karar ile "Aksaray'ın Etrafı Yemyeşil Dağlar " projesiyle başlatılan Ağaçlandırma seferberliği kapsamında geçen yıl sonunda  Orman Bölge Müdürü Cafer Bal'ın da özel destekleriyle 645 bin fidan toprakla buluşturulmuştu. Dikilen fidanların takibi için bugün Yeşil Doğa Derneği  yönetim kurulu üyelerininde katılımıyla  tarım işçileri KILIÇARSLAN Türbesi tarafında çapalama çalışmalarını başlattı. Yeşil Doğa Dernek  Başkanı Abdulkadir Ay 2020 ye felaketlerle girdik pandemi süreci yaşarken zorlukları gördük belki aşısı bulunacak unutulacak oysa iklim değişikliği çölleşmeye doğru götürüyor felaketi yaşamamak için şimdiden fidan dikerek karşılık vermek istiyoruz o yüzden 2020 yılı sonunda bölgede  1 milyon fidanın dikilmesi için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Doğayı seven  Vatandaşlarımızın her vesile ile fidan dikmesini istiyoruz "dedi.

(bağımsız medya})