İŞKUR KAMPÜSTE AKSARAY KARİYER GÜNLERİ

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatlarıyla başlatılan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK öncülüğünde yürütülen, Milli İstihdam Seferberliği kapsamında, ...

13 Mart 2019 - 10:54

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatlarıyla başlatılan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK öncülüğünde yürütülen, Milli İstihdam Seferberliği kapsamında,  istihdama giden yolun temelini oluşturan Üniversite Öğrencilerimizin yarınını gözeten bir anlayışla Valiliğimiz uhdesinde başlatılan Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü’nün desteğiyle Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “İŞKUR Kampüste” temalı Kariyer Günü etkinliğimiz 19 Mart 2019 tarihindeAksaray Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleşecektir.

            GENÇLİK, KARİYER VE ENDÜSTRİ 4.0

            Etkinliğin 1.Oturumusaat 09:45 de  Aksaray’ın dev firmalarının yer aldığı Standların  ziyaretleri ile başlayacak olup Protokol konuşmaları, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreteri Prof.Dr.Kerem ALKİN ve ASKON Genel Başkanı Sayın Orhan AYDIN’ının Gençlik ve Kariyer, Endüstri 4.0 ve Türkiye’nin 2023 hedefleri üzerine söyleşileri le 12:30 da son bulacaktır.

PROF. DR. KEREM ALKİN – HUKUKÇU YAZAR HAYATİİNANÇ SÖYLEŞİ

            Sabahki oturumda Prof.Dr. Kerem Alkin söyleşisini gerçekleşecek olup, Etkinliğin 2.Oturumu ise 13:45 de Dr. Ayçin ÖNER ve Dr. Ali KERİM ÖNER’ in Müzik dinletileri ile başlayacak olup Hukukçu –Yazar Hayati İNANÇ’ın Gençlik, Kişisel Gelişim ve Kariyer Günleri üzerine söyleşisi ve İŞKUR İş Arama Becerileri sunumu ile saat 15:30 da son bulacaktır.

GENÇ İSTİHDAMINA YÖNELİK TEŞVİK - DESTEKLER

            İstihdamın temeli olan eğitim “İŞKUR Kampüste” projesinin çıkış noktası olmuştur. Gençlerimizi hedefe yönlendirmeyi ve destek olmayı amaçlayarak eğitim  ve istihdam ilişkisinin gelişmesinde önemli bir rol oynayan İŞKUR, Üniversite ve ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerini bir araya getirerek gençlerimizin iş hayatına hazırlık yapmasına destek olacaktır.Ayrıca 2019 istihdam seferberliği kapsamında Genç İstihdamına yönelik teşvik, ilave istihdam desteği, işe ilk adım projesi, İEP ve yeni teşvik programları anlatılacaktır. Genç istihdamında geçtiğimiz yıl Türkiye’de ile 10 şehir arasında yer alan AKSARAY İŞKUR “İŞKUR KAMPÜSTE” sloganıyla işverenler ve uzmanlarla gençleri bir araya getirerek mesleki deneyim, staj, girişimcilik ve kariyer planı üzerine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

2019/03/2019-03-13-10-56-10.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..