Kulüpler arası 4.etap puanlı  yol yarışı Bugün Aksaray merkezde yapıldı

Türkiye Bisiklet Şampiyonasında  30 ilden katılan 400 sporcunun katıldığı yarışmanın aksaray üniversitesi kampüs yerleşkesinde saat 9.00 başlayan ilk turu valilik önünde sonbulmustur.

-
26 Ekim 2019 - 19:35 - Güncelleme: 27 Ekim 2019 - 09:49

Türkiye Bisiklet Şampiyonasında  30 ilden katılan 400 sporcunun katıldığı yarışmanın aksaray üniversitesi kampüs yerleşkesinde saat 9.00 başlayan ilk turu valilik önünde sonbulmustur. 

.Şehir merkezindeki yarışla bisikleti aksaray halkıyla buluşturup ve heyecan yastilmıstir.


Federasyon yetkilileri açıklamasında:  organizasyonda emeği geçen sayin valimiz Ali Mantı başta olmak üzere aksaray Üniversitesi rektörü yusuf şahin belediye başkanı Enver Dinçer'e  katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz ayrıca emniyet mensuplarına ve jandarmaya da teşekkür ediyoruz. Dedi.

Aksaray Valiliği, Aksaray Üniversitesi ve Bisiklet Federasyonu işbirliğiyle yapılan yarışmanın ikinci gününde ilgili olarak sadece Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun İl Temsilcileri  vardı. SPOR müsabakalarının olduğu bu Türkiye Bisiklet  Şampiyonasının yapıldığı bu önemli organizasyonda Gençlik ve Spor İl müdürlüğünü temsilen hiç bir yetkilinin bulunmaması bu organizasyonda yazışmaları yapan sekreterya kuruluşun hangi kurum olduğu sorusunu akla getiriyor. 

Aksaray Üniversitesi Spor ve Sağlık'ta ihtisaslaşma belgesi aldığı bu dönemde  bundan sonrada  büyük organizasyonların artacağı göz önüne alınırsa gelecekte kurumlararası ciddi bir koordinasyona ihtiyaç duyulacaktır. Aksaray geliştikçe Kurumlar arası diyalogların önemi giderek artıyor. 


Türkiye Bisiklet yarışmasında Yarın kreterium dalında yapılacak yarışma  {Beş yüz metreden az olmayan ve gösteri amaçlı yapılan bisiklet yarışı} sadece kampüs içerisinde yapılacak saat 9.00 da başlayacak yarışma 13 de tamamlanması bekleniyor. 

Aksaray'ın ilk kez ev sahipliği yaptığı Türkiye Bisiklet Yarışması Aksaray Üniversitesi Kampüs alanında Saat 14 de yapılacak olan etkinlikle son bulacak Vali Ali Mantının'da katılıcağı ödül töreni dereceye giren yarışmacılara kupa ve madalyaların verilmesiyle  tamamlanacak.

{bağımsız medya}

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..