Lekelerinizden Kurtulma Zamanı Leke Tedavisi Ankara’da

-
13 Ocak 2020 - 20:21

    Lekelerin neden oluştuğu, kişilerin cilt tipleri, mevsimler vs. bütün bunlara bağlı olarak leke tedavisi değişiklik göstermektedir. Çünkü cilt lekelerinin her biri farklı sebeplerle meydana gelebilmektedir. Kozmetik ürünler, gebelik durumu, bazı kullanılan ilaçlar, güneşe fazla maruz kalmak, solaryumu sık kullanmak, hormon kaynaklı hastalıklar ve en çok da genetik faktörler yüzde leke oluşumuna neden olabilmektedir. Leke tedavisi için en önemli olan konu leke sonucu oluşan renklerin derinlikleridir. Bütün bunlar göz önünde bulundurularak yapılacak olan ve yapılan bütün bakımlar vs. sonucunda daha sağlıklı olan ve homojen olan cilde sahip olunabilmektedir.

 

     Yüksek oranda güneş ışınlarına maruz kalmak, yaz sonunda bizi çok üzecek seviyede lekeler bırakabilmektedir vücudumuzda. Pul halinde olan deri dökülmeye başlar ve kızarıklıklar, düzensiz cilt tonları vs. bu problem dolayısıyla oluşabilecek problemlerden yalnızca birkaçıdır. Güneş sahip olduğu zararlı ışınların yanı sıra bir de foto hassasiyet yaratan yani ilaca karşı hassaslık kazandıran bazı rahatsızlıklar vardır. Parfümlerde bulunan aktif maddeler ya da hormonlarda ani değişimler de ciltte renk değişimine neden olabilmektedir. Yaz aylarında sivilceler, lekeler ve kırışıklıklar büyük problemlere neden olmaktadır. Bunlar kışın tedavi edilirse eğer cilt korunmuş olur ve bol su ile de cilt yapısı dengede tutulabilmektedir. Böylelikle de doğru müdahaleler yapılabilmiş olmaktadır.” Diyor leke tedavisi Ankara uygulayıcısı ve medikal estetik doktoru olan Op. Dr. Buket Yıldırım.

 

Dr. Buket Yıldırım ile Lekelerden kurtulma Zamanı

 

    Derin lekeler vücudumuzda daha açık renkli olarak durmaktadır ve bu tarz lekelerin tedavileri çok daha zor olacaktır. Kimyasal olarak soyma işlemi ve fraksiyonel lazer tedavisi tercih edilmektedir. Tedaviler sonucunda cilt güneşe karşı hassas bir vaziyet almaktadır. Güneş, lekelerin oluşmasındaki en önemli nedenlerinden olduğundan tedavisi mutlaka kış aylarında yapılmalıdır.

 

1-Lazer tedavileri, kurtulması en zor olan lekelerin giderilmesi için ya da daha az görünecek bir hale gelebilmesi için kullanılır. Ayrıca yaşlanmış olan ve tahrip olan ciltlerin de doğal olarak üretmekte olduğu kollajenlerin üretimini arttırır ve cilt tazelenmiş olur. Sonralarda ise hızlıca bir iyileşme gerçekleşir.

2-ClearLift herhangi bir anestezi maddesi kullanılmadan, cildin alt bölgesinde derin ısı üretir ve cilt dış tabakasına da hiçbir zarar vermeden bütün cildin iyileşmesine yardım etmektedir. ClearLift genelde daha hafif olan lekelerin çözümlenmesinde her hafta olmak üzere 4-6 seans aralığında uygulanmaktadır. Bu işlemler de acısız gerçekleşmektedir.

3-Icon Lazer uygulaması ile yalnızca birkaç seans sonucunda yaşlanmaya ve de güneş ışınlarına bağlı olarak meydana gelen lekeleri önemli boyutta ortadan kaldırmaktadır. Bu sistemde bulunan özel başlık ile cilt altına ve üstlerine kontrollü olarak ısı yaratmaktadır. Soyucu değildir ve bu özelliği ile de cildi hiçbir şekilde tahriş etmez. Üç haftalık arayla 3-4 seansta istenen sonucu verecektir. Ciltte mikro kanal açılır ve uygulama böyle yapılır.

4-Kimyasal peeling, deniz, kum ve de güneş tatillerinde ciltte lekeler meydana gelebilmektedir. Cilt yeteri kadar korunmazsa eğer güneş ışınlarının açtığı sorunlar ilerleyebilmektedir. Kimyasal peeling sayesinde cilt bakımları büyük oranda sağlanır ve kalıcı temizlikler gerçekleştirilir. Parlak, tazelenmiş ve canlı olan bir cilt meydana gelir. Yaklaşık olarak on dakika süren bu işlemler sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemektedir. Bu nedenle, işe yaşantısında ve sosyal hayatta da kopukluk yaşanmamaktadır. İki haftalık ara ile 4-6 seans yapılmaktadır. Fakat bütün bu süreç, kişinin cilt durumuna ve yapılma amacına göre değişmektedir.

 

     Eğer siz de leke tedavisi yaptırmak istiyorsanız, kalıcı lekelerden kurtulmak istiyorsanız, leke tedavisi Ankara ili uygulayıcısı olan Op. Dr. Buket Yıldırım ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz. https://www.drbuketyildirim.com/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz ve gerekli olan bütün bilg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..