SAHİPSİZ AKSARAY VİLAYETİMİZ 30 YAŞINDA!

30 Yıl boyunca Aksaray’da görev yapan Mülkiyeliler, Mahalli idareciler, Milletvekilleriyle Meslek Odaları ve STK’ların çok, çok istisnanın dışında kalanlarının umursamazlığıyla tanıtımdan, hakkı olan hizmetlerin alınmasına, sahip olduklarının bilinmesine kadar hiçbir konuda hak edilen yere ulaşılamayan Aksaray vilayeti hiç hak etmediği 30. yılını buruk şekilde idrak ediyor!!!

-
14 Haziran 2019 - 07:45

1845-1920,1933-89 yılları arasında toplam olarak 131 yıl süren 2 ilçeliğin tekerrür etmemesi için tüm atanan ve seçilenlerle Meslek Odaları ve STK yetkililerin en azından yediklerini, içtiklerini ve soluduklarını hak edecek çalışmaya yapmaları.

   Bununla da ilimizin 1. Olmazsa olmazı olan 2 toplam olarak 131 yıl süren 2 ilçelik esaretinin ana sebebi olan Aksaray-Ulukışla tren hattının en kısa zamanda hizmete girmesi, bizim ve bizim 2 ilçemizle birlikte 10 ilçenin de can damarı olan E.90 Karayolunun Ankara-Niğde otobandan en az şekilde etkilenmesini sağlayacak tedbirler başta olmak üzere hakkımız olan hizmetlerin zamanında alınmasının sağlanmasında!!!

    30 yıl önce TBMM’sinde 15 Haziran günü  kabul edilen 3578 sayılı kanunla 56 yıllık 2. İlçelik esaretini geride bırakarak il olan Aksaray’da o zamandan şimdiye kadar  görev yapan çok, çok istisnanın dışında kalan Mülki ve mahalli idarecileriyle, Milletvekilleri, Meslek Odalarıyla STK yetkililerinin umursamazlığıyla bulunduğu coğrafi konumu ve sahip olduğu yer altı ile yer üstü zenginliklerinin hakkıyla değerlendirilememesi nedeniyle  hakkı olan gelişmeye kavuşamadığından 30 yılına buruk olarak giriyor!!!

    1845-1920 arasındaki hiç hak etmediğimiz asla ve asla da hak etmeyeceğimiz 1. İlçelikten 13 Ekim 1920 günü Büyük Millet Meclisinde kabul edilen 40 Numaralı Kanunla il olmamızdan sonra başta Elektriği ülkemizdeki ilk 10 yerle birlikte sanayi ve aydınlatılmasında kullanan yer olmamız, ayrıca da tüm çevre il ve ilçelerle bağlı ilçeleri arasında ulaşımı sağlayacak şose yollarını açmamıza, eğitim ile köyler arası ulaşım da dahil her konuda çevremizi kıskandıracak konumda olmamıza rağmen akla ziyan bir şekilde 20 Mart 1933 günü TBMM’sinde kabul edilen, aynı yıl 27 Mayıs günü resmi gazetede yayınlanan ve  86 yıl önce  1 Haziran günü ise yürürlüğe giren 2197 sayılı kanunun 3. maddesiyle 56 yıl sürecek  bizi adeta yer yüzünde yokmuşuz gibi ortadan kaldıran ikinci ilçelik esaretine çarptırıldık.

TARİHİN TEKERRÜRÜNÜ ENGELLEMENİN VE VİLAYETİMİZİN MUTLU İSTİKBALİNİ SAĞLAMANIN ÇARESİ COĞRAFİ KONUMUMUZLA LOJİSTİK MERKEZİ OLMAMIZDA! VE BUNU SAĞLAYACAK HİZMETLERDE !

 Aksaray’ın hiç hak etmediği 56 yıl süren 2. İlçeliğinde de ilk ilçeliğinde olduğu gibi Aksaray’a maddi ve manevi olarak katacağı hiçbir şeyi olmayan, ticari ve kültürel bağımızda bulunmayan Niğde iline bağlanmamızla duble şekildeki cezalandırmamızdan TBMM’sinde 30 yıl önce 15 Haziran günü kabul edilen 3578 sayılı kanunun 2. Maddesiyle kurtularak yeniden vilayet olan Aksaray’ın istikbali 2 ilçelik esaretin ana sebebi olan demir yolları hatlarının dışında kalmaktan kurtulmasında!!!

SÖZÜ VERİLEN VAATLARIN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNDE 1. DERECEDE GÖREV,YETKİ VE SORUMLULUK MİLLETVEKİLLERİYLE ,MÜLKİ VE MAHALLİ MAKAM SAHİPLERİ VE AK PARTİ TEŞKİLATLARINDA!!! 

 2004 yılından bu yana sözü verilen o zamandan günümüze kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diğer üst yetkililerle ilimiz milletvekilleri İnceöz ile Aydoğda  tarafından da en son olarak 2017 yılı 13 Ekim ile  2018 yılı 15 Ağustos günü kesin olarak yıl içinde ihalesinin yapılacağı belirtilen.

  DPT  tarafından yatırım proğramına alınan, Kalkınma bakanlığı tarafından da bütçesi ayırılan.

    Son olarak geçen sene 2 Haziran günü  ilimizi ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından” Yakında ihalesini yapacağız” sözü verilen, Milletvekili Cengiz Aydoğdu tarafından ise 15 Ağustos 2018 günü teyit edilen tren hatlarımızın vaat edilen zamanda ihalelerinin yapılarak temellerinin atılması başta olmak üzere istikbalimizi ilgilendiren diğer hizmetlerin zamanında gerçekleştirilmesinde.

     İlimiz merkez ilçesi ve    Ankara-Niğde otobanı hizmete açılmadan Aksaray merkez ilçesiyle birlikte Ağaçören ve Sarıyahşi ilçelerimizin, Şereflikoçhisar, Evren, Kulu, Cihanbeyli, Haymana, Altunhisar, Ereğli ve Ulukışla  ilçelerinin de can damarı olan E.90 Karayoluna en az birer şerit ilavesiyle bu yollarda trafik seyrini tehlikeye sokan geçişlerin sıkça yapıldığı yerlerde yolun üstünden karşıdan karşıya geçen insan, yük ve araçlarla hayvanların yolun altından karşıya geçmesini sağlayacak yeterli sayı, genişlik ve yükseklikteki alt geçitlerin yapılması.

    Hızla büyüyen OSB’de yatırım yapanların ulaşımları ve yatırım yapacak olanların ise teşviki için ilimiz merkezine çokta uzak olmayan bir yerde yılın 4 mevsimi 7/24 tüm hava şartlarında çalışabilecek ilimize ait olan bir Hava limanının yatırım proğramına alınması.

   Tıp fakültemizin en kısa zamanda kendi ilimizde eğitime başlaması, geçen sene Kasım ayında hizmete açılan Aksaray  araştırma hastanesinin eski hastanenin taşınmasıyla boşalan SGK yanındaki eski SSK hastanesinin  ilimiz sınırları içinden geçen araçların sebep olduğu kazalarda yaralananlara  hemen müdahale için  Trafik Hastanesi haline getirilmesi ve diğer hizmetleri zamanında sağlanmasında.

   Bunun için ise hem  görev hem de yetki ile sorumluluk 1. derecede İlimiz Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu ,Ayhan Erel,Ramazan Kaşlı,5. Vekilimiz Erzurum Ak Parti Milletvekili Selami Altınok Valimiz ile ilimiz Valisi Ali Mantı Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Ak Parti İl başkanı Hüseyin Altınsoy ile birlikte tüm iktidar ve muhalefet siyasetçileriyle atanmış ve seçilmişlerinde.

    25. Dönem Aksaray Milletvekili ve 2004-14 arası Belediye başkanı Nevzat Palta ile 25. Dönem Milletvekili Turan Yaldır’da.

   Bu konuda önce ilimizin vekilleriyle, mülki ve mahalli atanmışlarıyla Ak Parti nin tüm teşkilatlarına çağrıda bulunan hemşerilerimiz 1845-1920 ve 1933-89 arasındaki toplam olarak 131 yıl süren ve bizi her yönüyle yeryüzünden silen 2. ilçelik esaretinin tekerrür etmesini engelleyecek çalışmaların sözü verilen tarihlerde gerçekleştirilmesi için gecelerini gündüzlerine katmalarını!

VERİLEN SÖZLERİN YERİ VE ZAMANINDA GERÇEKLEŞTİRİLMESİ MUHALEFET PARTİLERİ,İLİMİZ  GENELİNDEKİ MESLEK ODALARI,STK’LARIYLA MEDYA CEMİYETLERİYLE BASININDA TAMAMINDA!!!

     CHP İl başkanı Ramazan Koçak, MHP il Başkanı Mustafa Çölkesen, İYİ Parti il Başkanı Özhan Türemiş’le Aksaray  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Cuneyt Göktaş, Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Damızlık Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Süt Birliği Başkanı Esat Zengin,Baro Başkanı Ramazan Erhan Toprak ile STK Platformu Başkanı Eyüp Dağdaş’ta.

     Aksaray Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Yaşar Karatay ,68 Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Südemen ‘le Aksaray Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Celil Acar,68 Aksaray İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mustafa Avcı,Uluslar Arası İnternte Gazetecileri ve Gazeteciler Cemiyeti Aksaray il temsilcisi Ali Genç ile bu cemiyetlerin yönetim kurulu üyeleriyle gazetecilerin tamamında.

   İlçelerimiz ile beldelerimizin letkilileriyle yurt içi ve dışındaki Aksaray’la direk ve dolaylı bağlantılı tüm seçilmişler, atanmışlarla Meslek Odaları ve STK yetkilileriyle mensupları tarafından da her türlü siyasi taassup ve mevki ile makam ve diğer tüm dünya çıkarları beklentilerinden kurtularak samimiyetle verilen sözlerin gerçekleştirilmesi için konunun ısrarlı şekilde takipçisi olsunlar” dediler. (Haber Araştırma, belge, bilgi ve fotoğraflar Ali Genç)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..