H.AHMET ÖZDEMİR

H.AHMET ÖZDEMİR

'in Kaleminden...

GÜZEL AKSARAYIMIZIN İSRAFI…

18 Mayıs 2015 - 10:29 - Güncelleme: 21 Mayıs 2015 - 08:12

Allahın selamı rahmeti bereketi üzerinize olsun. Uzun zamandır yazamadım, biraz iş yoğunluğu birazda geçim telaşı. Yazamadığım süre içerisinde güzel Aksarayımız’da olan konulara değinmek istedim. Malum Türkiye de bir seçim havası var. Aksarayımızda da bu seçim çalışması son derece hızlı ve çelişkili gitmekte aday adayları ise çok maliyetli olan seçim maratonuna katıldılar kimileri aday oldu kimileri olamadı.

Sokaklar ise adeta cümbüş yerine döndü israfımız ise tavan yaptı. Şimdi aday adaylarının yaptığı harcamayı TL bazında hesaplamak istedim bakalım bizim güzel Aksarayımız’da ne kadar israf olmuş ?  AKP Aksaray millet vekili aday adayı sayısı 61 kişi = 50.000 TL = 3.050.000 TL harcama yapıldı. CHP  Aksaray millet vekili aday adayı sayısı 5 kişi = 50.000 TL = 250.000 TL harcama yapıldı.  MHP  Aksaray millet vekili aday adayı sayısı 10 kişi = 50.000 TL = 500.000 TL harcama yapıldı. Diğer partilerin  Aksaray millet vekili aday adayı harcamaları 250.000 TL olduğunu düşünecek olursak . Toplam AKP+CHP+MHP+DİĞER= 4.050.000 TL dir simdi soralım kendi kendimize Türkiye de o kadar işsiz varken bu kadar israf niye? Sizce bu kadar israf vatan aşkı için mi yapılıyor?

Ben bu soruları her zaman soruyorum kendime. Çıkan cevaplarsa beynimden korkunç bir son bekliyor bizi. Sayın devlet büyüklerimiz den Bülent ARINÇ  geçenlerde yapmış olduğu açıklamada tamda bu konu üzerine idi. Biz çok israf ediyoruz dedi çünkü oda bunu,  yaşananları görüyor ve vicdanen rahatsızlık duyuyor. Türkiye genellemesini de sizler hesaplayın. Sözlerimi tamamlarken İbrahim hakkının kısa bir dörtlüğünü de sizinle paylaşmak isterim.

Hak şerleri hayr eyler 
Zannetme ki gayr eyler 
Arif anı seyr eyler 
Mevla görelim neyler 
Neylerse güzel eyler 

Sen Hakk'a tevekkük kıl 
Teslim ol ve rahat bul 
Her işine razı ol 
Mevla görelim neyler 
Neylerse güzel eyler 

Deme şu niçin şöyle 
Yerindedir ol öyle 
Bak sonuna seyr eyle 
Mevla görelim neyler 
Neylerse güzel eyler 

Hep işleri faiktir 
Birbirine layıktır 
Neylerse muvafıktır 
Mevla görelim neyler 
Neylerse güzel eyler 

DİKKAT: Yayınlanan Makale, Yorum ve Yazılardan yazarları Sorumludur ve Yazılar Yazan kişilerin görüş ve düşüncesidir. Haber sitemiz bu yazılardan dolayı Sorumlu tutulamaz. narkotik banner'' width=

Son Yazılar