-

2. El Aracınızı Nasıl Değerlemelisiniz?

2. El Aracınızı Nasıl Değerlemelisiniz?
07 Kasım 2021 - 20:09
Aracınızı satmadan önce aracın değerlemesinin yapılması oldukça önemlidir. Çünkü 2. El araç ilanı verirken potansiyel satıcıların ilana olan ilgisinin artması için ilanı doğru fiyat ile yayınlamalı ve aracın hızlı bir şekilde satılmasına yardımcı olmalısınız. Ayrıca 2. El aracınızı satmaya karar verdiğinizde fiyat belirlerken pazarlık payını da hesaplamanız sizin yararınıza olacaktır. 2. el araç ilanı vermeden önce ilk olarak aracın değeri hesaplanmalıdır. Sahip olduğunuz aracın model yılı ve durumuna göre aracın şu anki değeri belirlenmelidir. Ayrıca aracın değerini belirlemede aracın rengi, kaza durumu, konumu gibi kıstaslarda büyük bir önem taşımaktadır. Bütün bu bilgiler birleştirilerek aracınızın en doğru değeri belirlenebilir.


2. El Aracınızı Nerede Değerleyebilirsiniz?

2. El aracınızı değerleyebilmeniz için 2. El araba satış siteleri mevcuttur. Fakat bu siteler içerisinde en güvenilir olanını bulmak sizin için en iyi yol olacaktır. https://arabamkacpara.co sitesinden “Arabam Ne Kadar Eder” sistemini kullanarak arabanın en doğru satış fiyatı belirlenebilir. Bunun için sistem üzerinden aracın model yılını ve markasının seçilmesi yeterli olacaktır. Daha sonra ise sistem üzerinden aracın teknik özellikleri ve motor özellikleri gibi bilgileri de girilerek aracın değerini en doğru bir şekilde değerlenebilir. Üstelik bu sistemi kullanmak için ekstra bir ücret ödemeye gerek olmadan tamamen ücretsiz bir şekilde bütün işlemler gerçekleştirebilir.


2. El Aracınızı Değerlerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İkinci el aracınızı değerlerken şu kurallara dikkat etmelisiniz;
• Öncelikle aracınızın değerini doğru olarak belirlemelisiniz.
• Aracınızın model yılını ve kilometresini düzgün bir şekilde göz önünde bulundurmalısınız.
• Arabanızın rengi araç değeri belirlerken önem arz etmektedir.

• Aracınızın kaza veya değişen parça gibi durumları da aracın değerlemesini etkilemektedir.
• Bulunduğunuz konum ise yine aracınızın değerlemesini etkileyen diğer durumlar arasındadır.


2. El Araç Değerlemenin Faydaları Nedir?

2. el araç değerleme sonucunda araçlar daha hızlı, engellere takılmadan ve hak ettiği değerde satılmaktadır. Bu durumda hem alıcının hem de satıcının avantajına olmaktadır. Çünkü hem alıcı doğru bir araç değerleme sistemi sayesinde sahip olduğu aracı bütçesine göre sorunsuz bir şekilde alırken, satıcı ise aracını değerinden daha aşağı bir fiyata satmamış olur. Bu durum sonucunda hem alıcı hem de satıcı kar etmiş olacaktır.


Araç Değerleme ile Aracınızı Daha Kolay Satın!

Araç değerleme sistemi kullanılarak araçlar daha hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde satılmaktadır. Bu durum sonucunda araç sahipleri araçlarının değerinden düşük veya değerinden çok yüksek bir şekilde araçlarının satılmasından endişe etmeden en doğru değerde alıcı bulabileceklerdir. Bu sayede araç sahipleri mağdur bir duruma düşmekten kurtulmuş olacaklar. Ayrıca araç değerleme sistemleri ücretsiz olduğundan dolayı araçlarını değerlemek için ekstra bir ücret ödemek zorunda da kalmayacaklar.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum