-

3D Diş Röntgeni: Diş Muayenehaneniz İçin En Son Teknoloji

3D Diş Röntgeni: Diş Muayenehaneniz İçin En Son Teknoloji
20 Aralık 2021 - 17:55
3D röntgen, daha doğru bir görüntü alınmasını sağlar ve 2D röntgene göre birçok avantajı vardır. Bu yazıda diş hekimliği muayenehaneniz için neden bir 3D röntgen cihazı seçmeniz gerektiğini ve bu seçimi nasıl yapacağınızı okuyacaksınız:

3D ve 2D Röntgen Arasındaki Farklar

Konik Işın veya CBCT olarak da bilinen 3D röntgen hızlı bir şekilde tanımlamak için, 2D taramadan farklı olarak 3D teknolojisinin görüntü çekimine sahiptir. Piksel olarak yakalamak yerine, bir kare (uzunluk x yükseklik), radyografi voksel veya bir küp (uzunluk x yükseklik x derinlik) yakalama imkanını sağlar.

3D Diş Röntgeninin Avantajları

Oral yapının tüm görüntüsü için tek bir görüntü mevcuttur.
Uygulayan kişi görüntüyü birkaç açıdan kolayca inceler.
Darbeli ve sürekli olmayan radyasyonu sayesinde röntgen hastanın 10 ila 30 kat daha az süre X ışınlarına maruz kalmasını sağlar.

Film veya kimyasal depolama yoktur.
3D Diş Röntgeni 2D Diş Röntgeninden daha az maliyetlidir.

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm ağız içi kameralardan 3 Boyutlu Dental Tomografi Cihazlarına kadar Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, Dünya’nın Bir Numaralı markalarıyla diş hekiminizin en büyük destekçisidir.

Danışmak istediğiniz tüm konularda; [email protected] adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum