-

Aksaray Oto Ekspertiz Firmaları Listesi

Aksaray Oto Ekspertiz Firmaları Listesi
27 Temmuz 2022 - 11:50
Aksaray Oto Ekspertiz Firmaları her geçen gün ilerleyen bir ivme ile artmakta ve büyümektedir. Aksaray Oto Ekspertiz Firmaları arasında bir seçim yapılması gerektiğinde bu nasıl yapılabilir sorusunun ve çok daha fazla sorunun cevabı için açıklamalı içeriğimizi okumaya devam edebilirisiniz. Bir oto ekspertiz firması nasıl olmalıdır sorusunun en basit haliyle yanıtı şöyledir. Türkiye’nin hatta dünyanın en iyisi olmayı hedefleyen, mutlu müşteri odaklı, deneyimli, teknolojiye yatırım yapan, kendi ekibini yetiştiren ve büyüten, üstün iş ahlakına sahip, dürüst, tarafsız, güvenilir, çalışan mutluluğunu önemseyen, insana ve doğaya saygılı, sektöründe lider olmaya çalışan, garantili hizmet anlayışı, riski en aza indirgeyebilen bir firma piyasada en üst kademedeki yerine oturabilecektir. En iyi firma nasıl olmalıdır tanımlamaya çalıştık. Kısacası, güler yüzlü ekip, kaliteli hizmet ve başarılı sonuçlar ile en iyi olmak kaçınılmazdır.

Oto ekspertiz nedir, nasıl ve neden yapılır, ekspertiz raporunda nelere dikkat edilmesi gerekir?

Oto ekspertiz özellikle ikici el araç alımlarında ihtiyaç duyulan ilk kullanandan son kullanan kişiye kadar yaşadığı değişikliklerin, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş tarafından incelenmesi ve detaylı bir şekilde raporlanmasıdır. Oto ekspertiz işlemi belli bir sıra ile uluslararası standartlara göre yapılmalıdır. Bu işlem sıralaması da şöyledir; yanal kayma testi, fren testi, süspansiyon testi, araç içi kontroller, aydınlatma kontrolleri, kaporta boya testi, araç alt kontrolleri, lastik, jant kontrolleri, motor mekanik testi, diagnostik test, dyno testi ya da yol testi, raporun oluşturulması ve sunulmasıdır. Neden ekspertiz yapılır sorusunun yanıtı ise aslında oldukça basittir. En basit şekli ile araç ekspertiz işlemi mağdur olmamak için yapılır. Ya alıcı sadece kendi bilgisi ve satıcının beyan ettiği bilgilerle alışveriş yapacaktır ya da işi uzmanlarına bırakarak en gerçek bilgilere ulaşacaktır. İçinizin rahat olması, sizin ve sevdiklerinizin güvende olması ekspertiz raporunun varlığına bağlıdır. Almayı istediğiniz araç sizi yarı yolda bırakabilir ama bunun da önüne ekspertiz raporu ile geçebilirsiniz. Ekspertiz firmalara her ne kadar ikinci el piyasasına hizmet etse de günümüzde artan dolandırıcılık ve sahtekarlıkların peşinden sıfır araç alımında da ekspertiz yapılma oranı artmaktadır. Güvenilir olmayan firmalardan alınan her hizmet sorgulanabilir. Kontrollü ve tedbirli olmakta her zaman fayda vardır.

Ekspertiz raporunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Araç kullanıldıkça yani yol yaptıkça ekspertiz raporu geçerliliğini yitireceğinden yenilenmelidir. Bir ekspertiz işlemi yaklaşık olarak bir ya da bir buçuk saat kadar sürmektedir. Mutlaka randevu alınarak ekspertiz işlemi yapılabilecektir. Ekspertiz rapor ücretleri araç marka, model ve paket program kapsamına göre değişecektir. Bir diğer tartışmalı konu da ekspertiz ücretini kimin ödeyeceğine dairdir. Bu durum tamamen iki kişinin anlaşmasına bağlı olarak değişecektir. Alıcı veya satıcı ödeyebilecek ya da ortaklaşa ödeme yapılabilecektir. Bir arıza ya da sorun tespit edilirse ödemeyi satıcının yapması daha uygun olacaktır.

Aksaray Oto Ekspertiz firmaları nelerdir?

Aksaray Oto Ekspertiz Firmaları Listesi aşağıda bulunmaktadır. Bir oto ekspertiz firması seçilirken çok dikkatli olunmalı, titizlikle üzerinde çalışılmalıdır. Oto ekspertiz firma seçimi tahmin edilenden de önemlidir. Sadece maddi bir kayba sebep olmayan yanlış firma seçimi ve ekspertiz işlemi kişinin hayatına da mal olabilir.

Pilot Garage Aksaray Oto Ekspertiz
Experix Oto Ekspertiz
Aksaray Oto Ekspertiz
Ümran Oto Ekspertiz Aksaray
Dynobil Aksaray Oto Ekspertiz

Garantili Arabam Aksaray Oto Ekspertiz
Otorapor Aksaray
Aksaray Oto Ekspertiz
Aksaray Computest Oto Ekspertiz
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum