-

Azerice Çeviri - Azerice - Türkçe Çeviri Hizmetleri

Azerice Çeviri - Azerice - Türkçe Çeviri Hizmetleri
16 Mayıs 2022 - 20:43
 Azerbaycan ve Rusya’ya bağlı bir cumhuriyet olan Dağıstan’ın resmi dilidir. Türk Dilleri dil ailesinin Oğuz koluna mensuptur. Yaklaşık 45-50 milyon konuşucusu bulunmaktadır. Kiril alfabesi, Latin alfabesi ve Arap alfabesi yazı sistemlerinde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Azerbaycan’ın yerel halkına “Azeri” denmiş bu sebeple konuştukları dil “Azerice” olarak adlandırılmıştır. Anadilimiz Türkçe ve Azerice arasında ciddi benzerlikler bulunmaktadır. Ancak buna rağmen tam bir anlaşma sağlanamamaktadır. Bu nedenle Azerice çeviriler yapılmış, Türkçe Azerice Çeviri için çevirmen arayışına girilmiştir. Azerice bilen her birey, Azerice eğitimden geçmiş ve belli bir seviyeye gelebilmiş herkes bu çevirileri yapabilmektedir. İki dilde aynı akıcılığı yakalayabilmiş insanlar bu çeviriler için en uygun seçenek haline gelmiştir. Bu çalışmanın asıl konusu ise Azerice çeviri ve fiyatlandırmalarıdır.


 Azerice- Türkçe Çeviri Fiyatları

 Azerice ve Türkçe arasında yapılan ortalama 1000 kelimelik bir makale için $20 ödeme alınmaktadır. Aynı şekilde boşluksuz 1000 karakter başına 70 TL- 90 TL arası fiyat biçilmektedir. Sayfa sayısına göre yapılan fiyatlandırmalarda punto boyutu ya da yazı tipinden kaynaklı farklılıklara rastlamak mümkündür. Firma veya kişi tarafından yapılacak çeviri hakkında uygulamalar üzerinde bilgilendirme bulunabilmektedir. (örneğin proofreading yapılıp yapılmayacağı veya teslim süresinin kaç gün olduğu vb.) Çeviri fiyatı üzerinde etkili olan unsurlar göz önünde bulundurularak ödenecek miktar hakkında fikir sahibi olunabilir ya da yapılacak çeviri için ilgili siteler aracılığı ile fiyat öngörüsü alınabilir. Yukarıdaki veriler internet üzerinden yapılan çeviri alım satımları kapsamındadır. Farklı mezbahalarda farklı sonuçlarla karşılaşılması olağandır. 2022 yılı dahilinde belirlenen fiyatlar ilgili uygulamalar incelenerek elde edilmiştir ve bilgilendirme amaçlı sunulmuştur.

 Çeviri talepleriniz ve detaylı bilgi için bizlere [email protected] mail adresimizden veya 05539103132 numaralı GSM & WHATSAPP & TELEGRAM hattımızdan ulaşabilirsiniz… 

YORUMLAR

  • 0 Yorum