-

Personel Takip Sistemi ile Edineceğiniz Faydalar

Personel Takip Sistemi ile Edineceğiniz Faydalar
20 Ağustos 2021 - 13:44
Günümüzde personel takip sistemi farklı sektörlerde ve alanlarda kullanılmaktadır. Özel şirketler kamu kurumlarına kadar birçok işletme, çalışanların performansını takip etmek için bu sistemleri uygular. Özellikle sağlık sektörü, fabrikalar, kamu binaları ve eğitim sektöründe takip sistemi uygulamalarını sıklıkla görmek mümkün olur. Erişim kontrol sistemi olarak da bilinen bu uygulamalar, işletmeler için oldukça faydalı yapılarak sahiptir.

Güvenliği Arttıran Sistem Alt Yapısı

Personel takip sistemi, bir işletmenin ihtiyaç duyduğu ek güvenlik katmanını sunabilir. Bina girişine yerleştirilecek sistem sayesinde sadece çalışanların girişine izin verilir. Böylece dışarıdan gelen ziyaretçilerin yetkisiz bir şekilde binaya ya da tesise girmesinin önüne geçilir.


Yöneticiler için Kolay Çalışan Takibi

Diğer bir fayda ise çalışanların devam kontrolü olarak sayılabilir. Yöneticiler ve insan kaynakları departmanı, sistemden gelen bilgilere göre çalışan devam takibi yapabilirler. Devam sorunu yaşayan çalışanlar ise  sistem sayesinde kısa sürede tespit edilir. Bu çalışanlara gerekli geri bildirimler sağlanarak bu gibi olumsuz durumların önüne geçilir.

Çalışanlar İçin Uygulaması Kolay Performans Değerlendirme Sistemi

Personel takip sistemi aynı zamanda çalışanların performans değerlendirme süreçlerinde de kullanılabilir. Sistemden elde edilen verilere göre hangi çalışanın ek mesaiye kaldığı ya da hangi çalışanın uzun öğle molasına çıktığı saniyeler içinde tespit edilebilir. Haftalık ve aylık raporlama özelliği sayesinde çalışanların performans değerlendirme süreçleri hızlı ve sorunsuz bir hal alır.
Hemen ZKTeco ile iletişime geçerek tüm personel takip yazılımlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum