-

QR Menü Nedir?

QR Menü Nedir?
25 Ocak 2022 - 17:37
QR menü, özellikle yeme içme sektöründeki işletmelerin sıklıkla tercih ettikleri, karekodlar aracılığıyla menünün görüntülenebildiği yeni nesil dijitalleşmiş menülerdir. Dijitale aktarılan işletme menüsü, misafirlerin kendi akıllı cihazları ile kolaylıkla menüye girerek göz atmalarını sağlar. Masa masa dolaşan fiziksel menülerin yerini alan QR menüler, aynı zamanda temassız ödeme yapılmasına da olanak sağlar. Böylelikle hem çalışanların hem de misafirlerin sağlığı güvence altına alınarak siparişler ve ödemeler temassız olarak gerçekleştirilir.

Ücretsiz QR Menüler

POS sistemi ile entegre olarak çalışmaması ücretsiz QR menülerin anlık olarak birçok işlemi gerçekleştirememesine neden olmaktadır. İşletmelerin diledikleri zaman ürün güncellemeleri ve fiyatlarda değişiklik yapmaları mümkün değildir. Her değişikliğin manuel olarak yapılması gerektiği için hata oluşumuna müsait bir sistemdir. Müşteri memnuniyetini arttıran, sipariş anında özel kampanya tanımlama özelliği bulunmamaktadır. Satış raporları sunulmamakta, böylelikle analiz konusunda yetersiz kalmaktadır. Sistem açıkları güvenlik noktasında sorun teşkil edebilecek yapıdadır.

QR Menü Kullanmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?
 
  • Basılı menülerde, menü istenildiği her an güncellenememektedir. Güncellemek ise belirli maliyetleri gerektirir. QR menü ile baskı maliyetleri ortadan kaldırılır.
  • Menüyü görüntülemek için herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaz. Misafirler kendi cep telefonları ile kolaylıkla menüye erişebilirler.
  • İşletmelerin sosyal medya hesapları veya web sitelerinde paylaştıkları karekod ile fiziksel olarak işletmede yer almayan müşteriler de menüyü görüntüleyebilmektedir.
  • Menünün masaya gelişi, siparişin seçilmesi, tekrardan garsonun siparişi alması için beklenen süreyi kısaltır. Böylelikle zamandan tasarruf edilir.
  • Etkileyici bir menü tasarımı ile müşterilerin karar alma süreçlerine olumlu etkide bulunulabilir.
  • POS sistemleri ile kolaylıkla entegre olabilirler. Böylece sipariş ve ödemeler anlık olarak POS sisteminde görülmektedir. Ayrıca işletmeler diledikleri zaman QR Menü sayesinde ürün ve fiyat güncellemeleri yapabilmektedir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum