-

Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı
14 Aralık 2021 - 19:17
Penis protezi, sınırsız cinsel ilişki dünyasının kapılarını aralıyor. Halk arasında Mutluluk çubuğu denilen tıbbi cihazlar, erkeklerde en sık görülen cinsel bozukluk olan sertleşme sorunu tedavisi için özel geliştirilmiştir. Uygulanış biçimi olarak kalıcı düzelme sağlayan cerrahi bir implanttır. Prensip olarak küçük cerrahi müdahaleler ile peniste çubuk şeklindeki protezler kullanılır. İhtiyaç duyulduğu anda bu protezler penisteki ereksiyon görevini yerine getirir. Penis protezi diğer kol ve bacak protezlerinden çok farklıdır. Dışarıdan görülmez ve vücut dokularının tamamen içinde bulunur.
 
 Penis Protezi Ameliyatı
 
 Mutluluk çubuğu ile gerçekleştirilen sertleşme sorunu tedavisi küçük bir cerrahi işlem gerektirir. Bu operasyon doktorun isteğine göre genel anestezi veya spinal anestezi altında yapılır. Spinal anestezide bel uyuşturularak operasyon yapılır. Mutluluk Çubuğu operasyonunun süresi seçilen proteze göre değişmekle birlikte 45 dakika ile 1,5 saat arasındadır.
 

 Ameliyatın temel prensibi, yarı esnek çubuklar için küçük bir kesi ile penis tabanından erektil dokuyu çıkarmak ve bu boşlukları dolduracak büyüklükte bir protez yerleştirmektir. Şişirilebilir protezlerle yapılan sertleşme sorunu tedavisi biraz daha karmaşıktır.
 
 İki tür şişme Mutluluk çubuğu vardır. 2 parçalı ve 3 parçalı arasındaki temel fark, her 3 parçalının karın boşluğunda bulunan ayrı bir sıvı deposu olmasıdır. İki parçalıda daha az cihaz vardır, biraz daha küçüktür ve sıvı rezervuarı pompaya bağlı olarak tek parça halinde skrotuma yerleştirilir. Parçalı penis protezi ameliyatı, daha fazla kesi yapılması açısından daha zordur ancak sonuç açısından daha iyidir ve en çok tercih edilen penis protezidir.
 
 Mutluluk Çubuğu Protezi Ne İşe Yarar

 
 Penil protez, vücuda cerrahi olarak yerleştirilen iki silindirden (hazne ve pompa) oluşur. Penise iki silindir sokulur ve bir tüp vasıtasıyla ayrı bir sıvı haznesine bağlanır. Rezervuar kasık kaslarının altına yerleştirilir. Pompa da sisteme bağlıdır ve testislerin arasındaki skrotumun gevşek derisinin altına oturur. Mutluluk çubuğunu şişirmek için pompaya basılır. Pompa, hazneden sıvıyı silindirlere pompalar. Bu şekilde tamamen doğal penis ereksiyonu cihaz sayesinde suni olarak gerçekleştirilir. Pompanın tabanındaki boşaltma vanasına basmak, sıvıyı hazneye geri döndürür ve penisi boşaltarak cihazı küçültür.
 
 İmplantlar Ne Kadar Etkilidir?
 

 Mutluluk çubuğu sertleşme sorunu tedavisi şişirilebilir implantların yaklaşık 0'ü cinsel ilişkiye uygun ereksiyonlar üretir. Protezden memnuniyet çok yüksektir ve tipik olarak erkeklerin tamamı sonuçlardan memnundur ve tekrar ameliyat olmayı seçeceklerini söylerler. Sonuç olarak Penis protezi ameliyatı, erkeklerdeki iktidarsızlık sorununu tamamen ortadan kaldıran cerrahi işlemdir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum