-

Siyah Nokta Nedir? Nasıl Temizlenir?

Siyah Nokta Nedir? Nasıl Temizlenir?
04 Ağustos 2021 - 14:24
Siyah nokta, hem kadınların hem de erkeklerin en sık yaşadığı cilt problemleri arasında yer alır. Siyah nokta genel olarak cildin aşırı yağlanmasıyla ve ölü hücrelerin ciltte birikmesinden dolayı oluşur.
Yüz ve vücudun farklı yerlerinde oluşan siyah noktalar, birçok kişi tarafından rahatsızlık verici olarak görülür. Genellikle sivilcelerle birlikte görülen siyah noktalar tek başına da çoğunlukla burun bölgesinde çıkabilir. Siyah noktaları hem evde yapabileceğiniz basit yöntemlerle hem de dermatolojik desteklerle önlenmektedir.
Vücudun en çok yüz bölgesinde görülen siyah noktalar akne türüdür. Yüz dışında sırt, kollar, bacaklar, omuzlarda da görülür. Kıl ve yağ üretme görevi üstlenen bu foliküller tıkandığında cilt yüzeyinde siyah nokta oluşumuna neden olur. Siyah noktalar, sivilceler gibi iltihap dolu olmadığı için herhangi bir ağrı ya da acı hissi yaratmaz. Siyah rengi ile cilt yüzeyinde kolayca fark edilmektedir. Peki siyah noktalar cilt üzerinden nasıl temizlenir? Diyorsanız gelin birlikte bakalım…

Siyah nokta temizleme yöntemleri arasında en basit adım cildi derinlemesine temizlemektir. Cildin gün içerisinde farkında olmadan toza ve kire çok maruz kalması sebebiyle cildi temiz tutmak gerekir. Cilt tipinizle uyumlu temizleyici ile cildinizi arındırabilir siyah nokta, akne gibi problemlerin oluşmasını önlemiş olursunuz. Siyah nokta sıkmak ve bu yöntemle temizlemeye çalışmak son derece yanlıştır. Cildinizi temizledikten sonra siyah nokta karşıtı geliştirilmiş krem ürünlerinden veya siyah nokta bantlarından yararlanabilirsiniz. Ancak siyah noktalar cilt yağlı ve kirli kaldığı zaman kendini yeniler, bu sebeple düzenli olarak cilt bakım rutininizi devam ettirmek gerekir.

Siz de cilt tipinizle uyumlu siyah nokta karşıtı geliştirilmiş tüm yüz temizleme ürünlerini Dermokozmetika’dan inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, kapıda ödeme ve hediyeni sen seç özellikleriyle hemen sahip olabilirsiniz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum