-

Soğuk Depo Nedir?

Soğuk Depo Nedir?
21 Ağustos 2020 - 16:03
Soğuk depo kullanım alanı en geniş depolardan biridir. Daha çok gıda, kimya ve ilaç sanayinde kullanılan soğuk depolar sıcaklık ve nem oranlarının en iyi şekilde kontrol edilebildiği depo türleridir. Dış ortamlarda ki ısı ve nem transferini dengeleyen ve özel yalıtım sistemi ile içinde bulunan ürünlerin bozulmasını önleyen cihazlardır.

Soğuk hava depoları farklı soğutma ayarlarında çalıştırılabilen ürünlerdir. Bu şekilde çok farklı kategorilerde saklama gerçekleştirilebilmektedir. Soğuk hava depolarında serin, soğuk, donmuş ve şoklama şeklinde muhafaza şekilleri bulunuyor. Her yöntemin farklı bir ayarı bulunuyor ve kullanıcı gereksinimlerine göre tercih edilebiliyor.

 

Soğuk Hava Depolarının Avantajları

Soğuk hava depolarının birçok avantajı bulunuyor. bu avantajları arasında mevsimler arasında gıda saklaması geliyor. Yazlık gıdaları kış ayında da tüketebilmenin en iyi yolu soğuk hava depolarında belli bir soğutma derecesinde muhafaza etmektir. Aynı zamanda enerji tasarrufu yüksek ürünlerdir. Kullanım şekilleri çok kolaydır ve herkes kolayca kullanabilir. Soğuk hava deposu seçeneklerini değerlendirmek isteyen kişiler http://termotes.com/soguk-depo/ linkinden hizmet alabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum