-

Türkçe Almanca Tercüme - Okeanos Tercüme

Türkçe Almanca Tercüme - Okeanos Tercüme
13 Nisan 2022 - 14:51
Almanca uzun yıllar boyunca varlığını sürdürmüştür. Ticari, politik ve sosyal alanlarda kullanılan ve tercüme edilen bir dildir. Yalnızca Almanya da değil birçok ülkede konuşulan ve okullarda öğretilen bir dildir. Türkçe ve Almanca dil çiftleri karşılıklı etkileşimi ticaret, sağlık, eğitim ya da kültürel olarak sağlamaktadır.

Almanya devleti ile Türkiye devletinin diplomatik ilişkileri güçlüdür. Birçok Türk vatandaşı Almanya da yaşamlarını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra ülkeler arası ithalat ve ihracat yapılmaktadır. Yerleşim, evlilik, boşanma, ticaret ya da eğitim belgelerinin Türkçe Almanca çeviri hizmetine ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyaca tercüme büroları cevap verir.

Türkçe Almanca Çeviri Nasıl Yapılır?

Almanca tercüme işlemi yapılırken en küçük yanlışlar çeviriyi olumsuz etkileyeceği gerçeği bilinmelidir. Bilgi edinmek amacıyla Almanca Türkçe çeviri yapılabilir. Türkçe Almanca çevrilme işlemi sırasında Almanca kelimelerin nasıl telaffuz edileceği öğrenilmelidir Mecaz söylemler açıklanmalı ve anlam karmaşası engellenebilir.

Türkçe Almanca çeviri hizmetleri profesyonel olarak alınmalıdır. Resmi evraklar hata barındırmadan mutlak doğru olarak tercüme edilmelidir.

Türkçe Almanca Tercüme Bürosu Hizmetleri


Türkiye ve Almanya ithalat ve ihracat gibi konularda iş birliği içinde bulunmaktadır. Bu nedenle tercüme hizmetlere talep artmıştır. Tercüme bürosunda verilen hizmetlerin bazıları aşağıda listelenmiştir.

Bu hizmetler;

l Mühendislik işleri ve belgeleri
l İnşaat işleri ve belgeleri
l Elektronik işleri ve belgeleri
l Telekomünikasyon işleri ve belgeleri
l Tekstil işleri ve belgeleri
l Denizcilik işleri ve belgeleri
l Hukuk alanında yapılan sözleşme ve anlaşma belgeleri
l Nüfus Kayıt Örneği
l Adli Sicil Kaydı
l Evlenme izin belgesi
l Aile Cüzdanı
l Vergi Levhası
l Velayet
l Vekalet
l Ölüm belgesi
l Mahkeme Belgesi
l Terhis Belgesi
l Araba Ruhsatı
l Diploma çevirisi
l Mezuniyet Belgesi
l Gıda Üretim İzin Belgesi
l Makine Operatörlük Belgesi
l Patent evrakları tercüme
l ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi
l Uzmanlık Belgesi
l Tapu gibi belgelerin çevirileri yapılmaktadır.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum