AKSARAY'DA DİSLEKSİ FARKINDALIK HAFTASI KONFERANSI

Disleksi(Öğrenme Güçlüğü) Farkındalık Haftası nedeniyle Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından konferans düzenlendi.

-
19 Kasım 2019 - 15:47

Disleksi(Öğrenme Güçlüğü) Farkındalık Haftası nedeniyle Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından konferans düzenlendi. Aksaray Valiliği,  Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün katkılarıyla Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Ali Mantı, Belediye Başkan Vekili Osman Koçak, Aksaray Üniversitesi Rektörü Yusuf Şahin, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.

Aksaray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Tıp Fakültesi Dekanı Namık Özkan’nın açılış konuşmasıyla başladı.

Özkan konuşmasında Tıp Fakültelerinin sadece hastalara bakmadığını öğrenci yetiştirmediğini belirterek vatandaşları bilinçlendirme noktasında önemli çalışmalar yaptığını Disleksi ( Öğrenme Güçlüğü) farkındalık programınında bunlardan birini olduğu söyledi. Kendi sininde özel eğitim gören çocuğunun bulunduğunu belirten Özkan bu noktada ailelere ve öğretmenlere çok büyük görev düştüğünü ifade etti.

Vali Ali Mantı yaptığı konuşmasında “Gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir ortam bırakmak toplum olarak sorumluluğumuz var. Çevremize güzel ve hoş işleri yaymamız lazım. “dedi. Konuşmaların ardından konferans programı alanlarında uzman doktorlar ve psikolog tarafından öğrenme güçlüğü ile ilgili teşhis, tedavi konularında sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..