AKSARAY'DA SOKAKLARA BİSİKLET İSTASYONLARI GELİYOR

Dün yapılan Meclis toplantısında Alınan kararla 2019 YILI Ahiler ajansı bütçesinden ayrılacak olan ‘’Güvenli Bisiklet yolları’’ uygulama projesi olarak ayrılan bütçe sözleşme imza yetkisi Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik’e verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

-
04 Ekim 2019 - 08:12

Dün yapılan Meclis toplantısında Alınan kararla 2019 YILI Ahiler ajansı  bütçesinden ayrılacak olan ‘’Güvenli Bisiklet yolları’’ uygulama projesi olarak ayrılan bütçe sözleşme imza yetkisi Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik’e verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Seçim atmosferinde alternatif ulaşım araçlarına önem vermek gerektiğini belirterek bisiklet park yerleri yapılacağı taahhüdünde bulunan Evren Dinçer Bu sözünü de yerine getirecek. Ahiler ajansından talep edilen ‘’Güvenli Bisiklet yolları’’ uygulama projesi ile nerelere yol nerelere istasyon konulacağı belirlenecek 

Bilindiği gibi geçtiğimiz yılllarda Aksaray Üniversitesi kampüs içine bisiklet park yerleri konmuş ve öğrencilerin en rağbet ettiği ulaşım aracı olmuştu. 

Aksaray merkezde ve bazı önemli noktalarda kurulacak istasyonlarla bisikletler ihtiyaç duyan vatandaşların hizmetinde olacak okutulacak kart sayesinde dilediği yerden alıp gidebileceği noktada olan diğer park yerlerine bırakabilecek

Avrupa ülkelerinde özellikle Hollanda da bisiklet alışkanlığı had safhada Aksarayı yaşanabilir bir şehir yapmayı düşünen Evren Dinçer’in Aksaray’ın Trafiğini rahatlatmak ve geleceğe hazırlamak için yakın zamanda tokiden başlayarak sanayi arkasından organizeye gidecek hafif raylı sistem üzerinde durması bekleniyor. 

(BAĞIMSIZ MEDYA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..