AKSARAY FM RADYOSUNDA YARDIMLAŞMA KONUSU TARTIŞILDI

Aksaray ilinde faaliyet gösteren yardım gönüllüleri bir çok aileye destek vererek onların sıkıntılarına ortak oluyorlar. Aksaray Fm Radyosu bu konuda yapılan çalışmaları gün yüzüne çıkartarak yardım faaliyetlerinin nasıl yapıldığını kimlerden toplandığını ve toplamada karşılaşılan sorunları masaya yatırdı.

-
10 Mayıs 2020 - 08:39

Aksaray ilinde faaliyet gösteren  yardım gönüllüleri bir çok aileye destek vererek onların sıkıntılarına ortak oluyorlar. 
Aksaray Fm Radyosu bu konuda yapılan çalışmaları gün yüzüne çıkartarak yardım faaliyetlerinin nasıl yapıldığını kimlerden toplandığını  ve toplamada karşılaşılan sorunları masaya yatırdı.

 Programa yardımsever vatandaşlar  Yunus Emre Yıldırım, Şaduman Singin, Uğur Abay, Murat Yarız, Birgül Yarız ve Halit Ünal katıldılar.

Yunus Emre Yıldırım Konuşmasında: 6100 Öğrenciyi sıfır elbiselerini giydirerek başlayan gayretlerimiz daha sonra gıda konusunda devam ettik bize güven duyan insan sayısı attıkça yardımlarımız daha çok kişiye ulaştı. Bazen sosyal medya hesaplarımızda  eleştiriler yapılıyor reklam yapıyorsunuz diye ancak bunun hiçbir reklam tarafı olmaz mecburen kişi ismi vermeden yardım çağrısı yapıyoruz bunu açıklamadan yardımlaşma olamaz zaten ‘’dedi
Hamidiye Mahallesi Muhtarı Şaduman Singin ise : Askıda elbise ile başladığımız serüvenimi çok olumlu bir hava yarattı kimse rencide olmadan en güzel elbiseleri para vermeden alıp giyebiliyor bunu bir çok hayırsever esnafımızdan rica ederek yürütüyoruz dedi.

Murat Yarız : Verenel derneği olarak birçok hayırseverin desteğiyle ihtiyaçlı insanları buluşturuyoruz , bu iş çevreyle oluyor bizim dostlarımız olmazsa bizler bir şey yapamayız. Kendimizde bazen guruplara yemek veriyoruz onların mutlu olması bize haz veriyor eşim Birgül yarız’la birlikte kendimizi yardım işlerine adadık çözüm ürettikçe seviniyoruz.’’ Dedi

Uğur Abay : Hayra doğru yardım derneği çocuğumun ağladığını görünce sebebini sordum sınıfında bir fakir çocuk varmış evlerine gidip görünce çok etkilenmiş bana baba bu aileye gidip bakalım dedi gördük ki evde hiçbir şey yok  sonuçta dostların dayesinde ihtiyacını giderince bundan sonra kurumsallaşarak yapmaya karar verdik ‘’ dedi 
Halit Ünal , ‘’ Benim çalıştığım kurum daha çok engelli vatandaşların geldiği gelir seviyesi düşük insanlar olduğu için sürekli destek veriyoruz bunu için hayırseverleri kapı kapı dolaşıyoruz hayırda buluşturuyoruz ‘’ dedi.
Aksaray Valiliği koordinesinde Aksaray KardeşPayı Sosyal Yardımlaşma Komitesi adı altında kurulan Whatsapp hattıyla iş birliği içinde yer alan yardım kuruluşları havuza atılan ihtiyaç sahibi kişilerin durumunu resmi kurumlarında desteğiyle irdeliyorlar.  Öncelikle ihtiyaç sahibi kişiler hakkında hakkın da durumunu araştırıyorlar kendi aralarında  değerlendirmede bulunuyorlar. Daha sonra  ihtiyacına göre ne lazımsa sosyal medya hesaplarından yardım çağrısı yapıyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..