Aksaray GAZİLERİ Anıtkabir ve Aksaray'lı olan Eraslan Er'i ziyaret ettiler

10 Kasım Dolayısıyla Anıtkabir'de insan seli vardı, GURUR veren tabloda sadece Aksaray'lı gaziler vardı anma törenlerinde Aksaray gazileri çok büyük ilgi odağı oldu.

-
10 Kasım 2019 - 14:24

10 Kasım Dolayısıyla Anıtkabir'de insan seli vardı GURUR veren tabloda  sadece Aksaray'lı gaziler vardı  anma törenlerinde Aksaray gazileri çok büyük ilgi odağı oldu özellikle öğrenciler fotoğraf çektirme yarışına girdiler Aksaray için bir gurur kaynağı olan bu ziyaret Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gelişi ile daha da heyecan kazandığı Atatürk'ün mozolesine Çelenk koyduktan Sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu protokol salondan ayrıldıktan sonra Atatürkün Mozolesini ilk ziyaret eden grup Aksaray'lı gaziler oldu bağımsız Medya ajansının canlı olarak takip ettiği oi yaşanan Hadise Aksaray için bir gurur kaynağı oldu.

Aksaray gazileri Anıtkabir ziyaretinden sonra Etnografya Müzesi'ni ziyaret ettiler. daha sonra Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Aksaraylı hemşehrimiz Eraslan ER'i makamında ziyaret ettiler ziyaret esnasında Gaziler kendilerini teker teker tanıttılar Ziyaretin anısına Eraslan Eren Aşık Molla tarafından yazılmış olan Türk polisi adlı şiir plaketi hediye edildi Eraslan Nerde bu Ziyaretin anısına Abdulkadir Ay'a içerisinde Kılıç olan üzerinde ziyarete dair yazı bulunan  plaket hediye etti. Aksaray'dan ve Ankara'dan konular görüşüldü ziyaretin oldukça memnuniyet verici olduğunu söyledi. 


Eraslan Er daha sonra yeni oluşturdukları Şehitlik ana salonunu Gezdirdi ve Şehitlik defterine ilk yazı Aksaraylı Gazi Mustafa Alper yazdı Ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çekildi ve tekrar görüşmek üzere veda edildi.


Aksaray'lı Şehit Ali Er'in oğlu olan Eraslan Er Aksaray'lı Gazileri gördüğünde oldukça duygulandı, fakat kahramanlıkları bilinen bir aile oldukları için görevlerini gururla taşıdıklarını beyan edildi Şu anda Üç kardeşin birisi Ankara Emniyet İl Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken ikincisi baş müfettiş emniyet müdürü olarak üçüncüsü ise  kendisi polis  başmüfettişi emniyet müdürü olarak görev yaparken gazi oldu özel harekatçı Şehit Ali Er evlatlarını yetişirken kendisi gibi Yiğit evlat yetiştirmiş Aksaray'lıların artık Ankara'da sahipsiz kalmayacağını beyan eden Eraslan Er Aksaray'a gelerek babasının hatırasına fidan dikimi yapacağını beyan etti.

(bağımsız medya)

2019/11/2019-11-10-16-31-01.jpg
2019/11/2019-11-10-16-31-03.jpg
2019/11/2019-11-10-16-31-04.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..