AKSARAYLI AMİNE MUTLU'YA ÖRNEK DAVRANIŞI NEDENİYLE BAKANDAN MADALYA

Aksaray'ın Sultanhanı ilçesinde Geçtiğimiz aylarda İstiklal Marşını güzel okuma Yarışmasında Kazandığı Para Ödülünü Kızılay'a bağışlayan Kendi Küçük Fakat Yüreği Kocaman Olan Amine Mutlu bu örnek davranışı nedeniyle Kızılay Tarafından Madalya ile ödüllendirildi. Amine Ödülünü Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'dan aldı...

-
12 Haziran 2019 - 09:30

Sultanhanı ilçesinde Geçtiğimiz aylarda İstiklal Marşını güzel okuma Yarışmasında Kazandığı Para Ödülünü Kızılay'a bağışlayan Kendi Küçük Fakat Yüreği Kocaman Olan Amine Mutlu bu örnek davranışını sizlerle paylaşmıştık. Amine'nin Bu örnek davranışı Kızılay genel müdürlüğünün de dikkatini çekti ve Amine Mutlu'nun bu Muhteşem davranışı nedeniyle Kızılay Tarafından Madalya ile ödüllendirildi. Amine Mutlu Madalyasını Düzenlenen Törende Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'dan aldı.

Kızılay'ının kuruluşunun 151. Yıl dönümüne özel "Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni" düzenledi. Törende Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık madalyaları sahiplerine takdim etti.
Türk Kızılay'ının 151. kuruluş yıl dönümü, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen 'Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni' ile kutlandı. 


Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, platin madalya kazananlara madalyalarını takdim etti. Bakan törende yaptığı konuşmada, "Sadece ülkemizde ve yakın komşularımızda değil, Kafkasya'da, Balkanlar'da, Afrika'da Güney Asya'da, Uzak Doğu'da ve Pasifikte nereye giderseniz gidin, sıkıntıya düşen kişilerin, mazlumların, mağdurların gözlerinin ilk aradığı şeyin Kızılay amblemi olduğuna şahit olursunuz. Gönül coğrafyamızın yanı sıra savaş ve afetlerin vurduğu tüm bölgelerde, Suriye'de, Irak'ta, Somali'de, Arakan'da, Yemen'de, Gazze'de ve daha birçok ülkede tüm olumsuz koşullara rağmen, Kızılay bayrağının dalgalandığını görürsünüz. Kızılay ambleminin orada olması, onlara bir dost elinin uzandığı anlamına geliyor." dedi.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın konuşmasının ardından Aksaray Sultanhanı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma yarışmasında ilkokullar kategorisinde birinci olan 8 yaşındaki Amine Mutlu kazandıkları 100 TL'lik para ödülünü Kızılay Yemen Kampanyasına bağışladı. Bu haberin Medyada yer alması ile Kızılay Genel Müdürlüğü bu Duyarlı ve Örnek davranışı karşılıksız bırakmadı ve Amine Mutlu'ya Bu gecede Madalyasını Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve  Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık madalyasını takdim etti. Törende İstiklal Marşımızın ilk 2 kıtasını da seslendiren Amine Mutlu'ya Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık büyük ilgi gösterdi.

Amine Mutlu Törende Yaptığı Konuşmada Okul Müdürü'nün Sosyal Faaliyetler kapsamında İzlettiği bir Video'dan etkilenerek bu bağışı yaptığını belirtmesi Eğitim Öğretimde Manevi ve Ahlaki değerlerimizin de öğretilmesinin ne denli önemli olduğunu göstermiş oldu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..