AKSARAYLI YAZAR MAHMUT ULU'NUN AŞKIN NEFESİ KİTABI DİZİYE KONU OLDU

Aksaray'lı yazar Mahmut Ulu’nun kitapları filmlere konu olmaya devam ediyor. Somuncu Baba ve Yunus Emre Kitaplarının ardından şimdi de Hacı Bayrâm-ı Veli hazretlerini anlattığı romanı Aşkın Nefesi bir diziye konu oldu.

-
11 Şubat 2020 - 11:06

Aksaraylı yazar Mahmut Ulu’dan bir başarı daha. Hemşerimiz Aksaraylı yazar Mahmut Ulu’nun kitapları filmlere konu olmaya devam ediyor. Somuncu Baba ve Yunus Emre Kitaplarının ardından şimdi de Hacı Bayrâm-ı Veli hazretlerini anlattığı romanı Aşkın Nefesi bir diziye konu oldu.

 

Konuyla ilgili bilgi veren yazar Ulu, Bir kitabımız daha senaryolaştı. “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” kitabımız aynı isimle uzun metraj sinema filmine aktarılmıştı. Şimdi ise bir diğer kitabımız “Aşkın Nefesi Hacı Bayrâm-ı Veli” kitabımız bir dizinin senaryosunda kaynaklık ediyor. Star Tv’de yayınlanan ve başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Merve Çağıran, Ceyda Ateş Toplusoy gibi tanınmış simaların yer aldığı “Çocuk” dizisinin duygusal ve teselli edici sahnelerinde kaynak olarak kullanılıyor. Filmin yapımcı ve yönetmeni kitabımızın görsellerine de yer vererek bizlere jest yapmıştır. Bütün ekibe teşekkür ediyor başarılar diliyoruz, dedi.

Aksaray’ı hem kitaplarıyla hem film ve dizileriyle kültür ve sanat dünyasında en iyi şekilde tanıtan hemşerimizi tebrik ediyor kendisine başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..