ASÜ DERGİLERİ, AKADEMİK BİRİKİMİ BİLİM DÜNYASINA TAŞIYOR

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’de farklı birimler tarafından hazırlanan akademik dergilerin, bilim dünyasına önemli katkılar sağladığını söyledi.

-
09 Ocak 2020 - 11:04

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’de farklı birimler tarafından hazırlanan akademik dergilerin, bilim dünyasına önemli katkılar sağladığını söyledi. 

 

- Hedef, Nitelik ve Niceliği Arttırmak -

 

Akademik dergilerin, nitelikli çalışmalar sonucu üretilen bilginin bilim dünyası ile paylaşılmasını sağladığını, dergilerin nitelik ve niceliklerinin yükseköğretim kurumlarının performans göstergeleri açısından değerli olduğunu belirten Şahin, yeni çalışmaları literatüre kazandıran bu dergilerin akademik camia açısından önemine dikkat çekti. ASÜ’de daha önce iki olan akademik dergi sayısının yediye yükseldiğini belirten Rektör Şahin, “Özverili çalışmalarla üretilen dergilerimiz, yeni akademisyenlerin yetişmesine, toplumun bilinçlendirilmesine, ülkemizin, bölgemizin ve şehrimizin akademik çıtasının yükseltilmesine önemli ölçüde katkı sağlıyor. Önümüzdeki dönemde hem dergi sayısını arttırmayı, hem de mevcut dergilerimizin ivmesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Dergilerimizin yayınlanmasında emeği olan öğretim elemanı tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

- ASÜ’de Hangi Dergiler Yayınlanıyor? -

 

ASÜ’de, farlı indeksler tarafından taranan dergiler şunlar: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından yayınlanan “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi,” İslami İlimler Fakültesi tarafından yayınlanan “Mütefekkir Dergisi,” Eğitim Fakültesi tarafından yayınlanan “Ihlara Eğitim Araştırmaları Dergisi,” Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından yayınlanan “Aksaray University Journal of Science and Engineering Dergisi,” Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yayınlanan “Aksaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi,” İletişim Fakültesi tarafından yayınlanan “Aksaray İletişim Dergisi” ve Tıp Fakültesi tarafından yayınlanan “Aksaray Üniversitesi Tıp Bilimleri Dergisi.” Mütefekkir Dergisi ayrıca ULAKBİM-TR dizininde indeksleniyor.  

Dergilere TÜBİTAK ULAKBİM çatısı altında bulunan Dergipark platformu üzerinden, elektronik ortamda ulaşılabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..