Bakımlı Kadın Olmanın 15 Kuralı

Kışın tam ortasındayız ve her gün acaba ne giysem nasıl bir makyaj yapsam, yeni sezonda neler var şeklinde düşünenlerden misiniz? Dermoailem.com olarak bakımlı kadın olmanın 15 kuralını bu haberimizde yeniden gündeme getirelim istedik.

-
13 Nisan 2020 - 19:10

Kışın tam ortasındayız ve her gün acaba ne giysem nasıl bir makyaj yapsam, yeni sezonda neler var şeklinde düşünenlerden misiniz? Dermoailem.comolarak bakımlı kadın olmanın 15 kuralını bu haberimizde yeniden gündeme getirelim istedik.

Bakımlı olmak demek binlerce lira harcamak demek değildir. Bazen küçük dokunuşlarla ve az bir çabayla bakımlı ve şık olabilirsiniz. Ancak bunun için ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Bakımlı bir kadın ya da erkek çevresine saçtığı ışıkla kendini motive edecektir.  

İşte bakımlı kadın olmanın 15 kuralı.

Bakımlı Kadın Olmanın Sırları

1.       Saçlarınızın bakımı çok önemli, bunun için gece yatarken ipek yastık kullandığınızda saçlarınızın zedelenmesinin önüne geçersiniz ve bu da daha sağlıklı ve kolay şekil verilebilir saçlar demektir.

2.       Parlak bir cilt önemlidir. Cildinize uygun olan nemlendirici ve antioksidan içeren ürünler kullanın.

3.       Sabah kalktığınızda duşunuzu alın, duşun insanda enerji artıran bir etkisi vardır. Bu kendinizi daha fazla umursadığınızı hissettirecek. Kullanacağınız vücut bakım ürünleri sizi daha ışıl ışıl gösterecek.

4.       İstenmeyen tüylerden kurtulun, her gün kendinizi kontrol etmek ve günlük rutin bakım kremlerini kullanın. 

5.       Fransız kadınlarının en büyük sırrı limon ve lavantadır. Bunun için içeriğinde limon ve lavanta içeren bakım kremleri kullanın.

6.       Güneş kremi kullanmayı asla ihmal etmeyin, güneş kremleri sadece yazın değil kışında kullanılabilir.

7.       Duş sonrasında deodorant kullanın.

8.       Bacaklarınızın eşit parlaklığa sahip olduğundan emin olun. Bacaklarınızda dökülme olmasın istiyorsanız bunun için vücut losyonları tercih edilebilir.

9.       Ağız ve diş bakımını asla ihmal etmeyin. Beyazlatıcı diş macunları önceliğiniz olurken diş iplerinin gücünden de destek alabilirsiniz.

10.   Kaşlar yüz ifadesini temsil eder. Bunun için her sabah kaşlarınızı düzeltmeyi ihmal etmeyin. Boşluk varsa kalemle doldurabilirsiniz.

11.   Kalıcı epilasyon ve lazer uygulamalarını göz ardı etmeyin.

12.   Ellerin önemli olduğunu asla unutmayın parmaklarınız ve tırnaklarınızın günlük bakımlarını yapın ve mutlaka temiz olmasını sağlayın. Eğer renkli ojelerden yana değilseniz o zaman parlatıcılar sizin bakımlı ve şık görünmenizi sağlayacaktır.

13.   Yüz bakım kremi sürerken aşağıdan yukarı doğru surun

14.   Gece kremleri ile gündüz kremleri birbirinden farklı içeriğe sahiptir.

Fondöten kullanmadan makyaj yapmaya çalışın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..