BAŞKAN DİNÇER DE SOSYAL MEDYADAKİ YENİ AKIMA KATILDI

Türkiye genelinde belediye başkanları kentlerinin meşhur mutfak lezzetleriyle ilgili Twitter da yeni bir akım başlattı.

17 Temmuz 2019 - 21:24

Türkiye genelinde belediye başkanları kentlerinin meşhur mutfak lezzetleriyle ilgili Twitter da yeni bir akım başlattı.

Belediye Başkanları, Twitter’da başlattıkları akımla, kentlerinin meşhur damak lezzetleriyle ilgili mizahi paylaşımda bulundu.
Birçok belediye başkanı bu paylaşımları, birbirlerinden alıntı yaparak kentlerinin mutfak lezzetlerinin tanıtımına katkı sağladı. Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın, "Nevşehirlisin diye her gün  sabah balona binip öğlen Nevşehir Tava yiyip akşamüstü Kızılçukur Vadisi'ne karşı beş çayı içip geceyi kurufasulye ile kapatıyorsun sanıyorlar" twitine karşı Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, "Aksaraylısın diye her gün Ihlara Vadisi'nde Tulum Kebabı, Güzelyurt'da Gelveri Tava ve İncelek Tatlısı yiyorsun sanıyorlar." Diye karşılık verdi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’de bu akıma kayıtsız kalmadı.
Twitter hesabından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın ‘’İzmitlisin diye her gün pişmaniye yiyorsun sanıyorlar’’ twetine alıntı yaparak ‘’ Şanlıurfalısın diye her gün Çiğköfte, Lahmacun ve Ciğer yiyorsun sanıyorlar’’twetini paylaştı.
Beyazgül’ün bu twetine ise Trabzon Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu alıntı yaparak ‘’Trabzonlusun diye her gün hamsi yiyorsun sanıyorlar’’ ifadelerini kullandı.

2019/07/2019-07-17-21-27-19.jpg
2019/07/2019-07-17-21-27-37.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..